Prof. Zbigniew Krysiak: Centralny Port Komunikacyjny to nie tylko lotnisko

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 09:10
- CPK to nie jest tylko lotnisko, jak niektórzy próbują to widzieć. Ta inwestycja nie jest samotną wyspą, nie jest skoncentrowana tylko w centrum Polski, ale przede wszystkim przyciąga do siebie realizację inwestycji kolejowych - powiedział w "Komentarzu Poranka" w Programie 1 Polskiego Radia prof. Zbigniew Krysiak. 
Zbigniew Krysiak
Zbigniew KrysiakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

czytaj więcej
horała_1200.jpg
"Kłamstwo albo ignorancja". Horała o słowach Trzaskowskiego ws. CPK

Centralny Port Komunikacyjny jest jedną z najważniejszych inwestycji planowanych przez rząd Zjednoczonej Prawicy. CPK będzie węzłem przesiadkowym między Warszawą a Łodzią, który połączy transport lotniczy, kolejowy i drogowy. 37 km na zachód od Warszawy powstanie Port Lotniczy Solidarność, który na początku funkcjonowania obsłuży 45 mln pasażerów rocznie. Pierwsze połączenia lotnicze z CPK zostaną uruchomione pod koniec 2027 roku. 

Prof. Zbigniew Krysiak ocenia, że Centralny Port Komunikacyjny już na początkowym etapie oznacza "zamówienia, przychody oraz daje pracę". - Dla polskich przedsiębiorstw, które będą angażowane do realizacji tej inwestycji - zaznacza. 


Posłuchaj
06:46 _PR1_AAC 2020_07_02-08-39-33.mp3 Prof. Zbigniew Krysiak o Centralnym Porcie Komunikacyjnym (Komentarz poranka/Jedynka)

 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Rozmawiał Krzysztof Świątek.

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Strategia KO jedną z najgorszych". Dr Maciej Onasz o kampanii prezydenckiej

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 12:22
- Cała kampania została zdominowana przez koronawirusa. Koalicja Obywatelska przyjęła radykalną strategię konfliktu ze stroną rządową i krytykowania wszystkiego. To niezgodne z tym, jak zachowuje się społeczeństwo w czasie kryzysu - ocenił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń