Prof. Henryk Domański: myślę, że debata w Końskich była potrzebna

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 09:20
- Na początku miałem do tej debaty sceptyczny stosunek. Wydawało mi się, że jak nie ma dwóch kontrkandydatów, nie ma rywalizacji, to nie będzie realizowane zadanie, które taka debata pełni, czyli porównania, ułatwienia podjęcia wyboru - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia socjolog, prof. Henryk Domański. Stwierdził, że zaproponowana formuła zdała jednak egzamin.
Henryk Domański
Henryk DomańskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
06:47 [ PR1]PR1 (mp3) 2020_07_07 08_39_09_for_media.mp3 Prof. Henryk Domański: myślę, że debata w Końskich była potrzebna (Komentarz poranka/Jedynka)

 

EN_duda-debata-1200.jpg
Prezydent: chcę rozwijać Polskę, aby poziom życia i wynagrodzenie były magnesem dla młodych

W poniedziałek wieczorem w Końskich (województwo świętokrzyskie) odbyła się debata zorganizowana przez Telewizję Polską. Wziął w niej udział kandydat popierany przez Zjednoczoną Prawicę, urzędujący prezydent Andrzej Duda. Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski odrzucił zaproszenie.

Podczas debaty Andrzej Duda odpowiadał na nagrane wcześniej pytania mieszkańców Końskich oraz internautów.

W audycji "Komentarz poranka" prof. Henryk Domański zastanawiał się także nad konsekwencjami, jakie będzie miała nieobecność na debacie w Końskich kandydata KO. - Może wystąpić odpływ elektoratu. TVP jest odbierana przez większość ludzi, którzy korzystają z mediów - zauważył.


Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiał Piotr Gociek.

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Henryk Domański o wyniku pierwszej tury wyborów prezydenckich: dystans jest duży

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 09:20
 - Wynik Rafała Trzaskowskiego zgodny jest z wynikami sondaży, natomiast jeżeli chodzi o prezydenta Andrzeja Dudę mamy do czynienia z przyrostem, który minimalnie przeskoczył wyniki sondaży - powiedział w "Komentarzu poranka" w Programie 1 Polskiego Radia socjolog, prof. Henryk Domański (PAN).
rozwiń zwiń