Prof. Ewa Marciniak: mamy remis sondażowy, kandydaci powinni spotkać się na debacie

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 09:07
- Większość sondaży pokazuje remis lub jeden punkt procentowy na korzyść któregoś z kandydatów i to się nieustannie zmienia. Sądzę, że wydarzenia w Lesznie i Końskich niewiele zmieniły, poza konstatacją, że pierwszy raz w wolnej Polsce nie odbywa się debata prezydencka przez II turą. Uważam, że ze względu na remis sondażowy, kandydaci powinni zaryzykować i się spotkać - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia prof. Ewa Marciniak z Uniwersytetu Warszawskiego.
Prof. Ewa Marciniak
Prof. Ewa MarciniakFoto: Polskie Radio

Posłuchaj
06:05 [ PR1]PR1 (mp3) 2020_07_08 08_38_56_for_media.mp3 Prof. Ewa Marciniak: ze względu na remis sondażowy kandydaci powinni zaryzykować i spotkać się (Komentarz poranka/Jedynka)

 

EN_duda-debata-1200.jpg
Prezydent: chcę rozwijać Polskę, aby poziom życia i wynagrodzenie były magnesem dla młodych

W poniedziałek (6.07) kandydat popierany przez Zjednoczoną Prawicę, urzędujący prezydent Andrzej Duda, wziął udział w debacie zorganizowanej przez TVP w Końskich (woj. świętokrzyskie), a kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski w debacie z udziałem przedstawicieli kilkunastu redakcji w Lesznie (woj. wielkopolskie).

Dotychczas sztaby kandydatów nie porozumiały się w sprawie debaty, w której wystąpiliby obaj rywale. Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiał Grzegorz Jankowski.

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Arkadiusz Jabłoński: Rafał Trzaskowski obawia się konfrontacji z człowiekiem, który ma dokonania

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 09:31
W "Komentarzu poranka" prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wyraził pogląd, że jest niewielka szansa, aby Rafał Trzaskowski pojawił się na debacie, jaką w Końskich organizuje Telewizja Polska. Jego zdaniem, prezydent Warszawy nie może się pochwalić osiągnięciami jego partii politycznej, wręcz od niej się odcina, nie ma też żadnego własnego dorobku, bo jako prezydent Warszawy dał się poznać z sytuacji, w których zareagował nie tak, jak powinien dokonać tego mąż stanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Henryk Domański: myślę, że debata w Końskich była potrzebna

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 09:20
- Na początku miałem do tej debaty sceptyczny stosunek. Wydawało mi się, że jak nie ma dwóch kontrkandydatów, nie ma rywalizacji, to nie będzie realizowane zadanie, które taka debata pełni, czyli porównania, ułatwienia podjęcia wyboru - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia socjolog, prof. Henryk Domański. Stwierdził, że zaproponowana formuła zdała jednak egzamin.
rozwiń zwiń