Rafał Chwedoruk: będziemy obserwować jeden z najciekawszych procesów w polskiej polityce

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 09:10
- Wśród obecnej opozycji z całą pewnością pojawią się napięcia związane choćby z tym, że najbardziej przegrane w wyborach prezydenckich ugrupowania staną ponownie przed groźbą zwasalizowania przez Koalicję Obywatelską, Platformę Obywatelską - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia politolog dr hab. Rafał Chwedoruk.
Rafał Chwedoruk
Rafał ChwedorukFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- To, co się będzie teraz działo wśród opozycji, będzie jednym z najciekawszych procesów w polskiej polityce - ocenił gość audycji "Komentarz poranka".


Posłuchaj
06:28 [ PR1]PR1 2020_07_14 08_39_44_for_media.mp3 Rafał Chwedoruk: to, co się teraz będzie działo, będzie jednym z najciekawszych procesów w polskiej polityce (Komentarz poranka/Jedynka)

 


nowe pkwmid-20713190 1200.jpg
Andrzej Duda wygrywa z Rafałem Trzaskowskim. PKW podała oficjalne wyniki wyborów

W II turze wyborów prezydenta RP kandydat popierany przez Zjednoczoną Prawicę, urzędujący prezydent Andrzej Duda uzyskał 51,03 proc. głosów, a kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski - 48,97 proc. Na Dudę zagłosowało 10 mln 440 tys. 648 wyborców, na Trzaskowskiego 10 mln 18 tys. 263.

- Wielkiemu sukcesowi osobistemu oraz sukcesowi ugrupowania, które popierało Dudę, pewnie nie będzie towarzyszyć możliwość tak łatwego wykorzystania politycznego zwycięstwa, jak to wynikałoby ze skali wyniku. Powinniśmy bardziej mówić o stabilizacji aniżeli o znaczącym poszerzeniu przestrzeni politycznej, jaka roztacza się przed Zjednoczoną Prawicą - stwierdził Chwedoruk.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiał Piotr Gociek.

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Maliszewski: prezydent Andrzej Duda otrzymał bardzo silny mandat społeczny

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2020 09:30
 - Prezydent Andrzej Duda wygrywa w bardzo trudnej sytuacji, bo to jest sytuacja kryzysu po epidemii koronawirusa, więc sytuacja, w której ludzie obawiali się o pracę, zdrowie. Mandat ponad 10 milionów głosów to bardzo silny mandat społeczny - powiedział w "Komentarzu poranka" w Programie 1 Polskiego Radia prof. Norbert Maliszewski,  specjalista ds. marketingu politycznego i szef Centrum Analiz Strategicznych.
rozwiń zwiń