Dr Bartłomiej Biskup o ruchu Rafała Trzaskowskiego: brak podstaw ideowych

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 09:16
 - Samo powiedzenie przez Rafała Trzaskowskiego: "tworzę ruch" to zdecydowanie za mało. Już większe szanse dawałbym Szymonowi Hołowni - mówi w Programie 1 Polskiego Radia politolog, dr Bartłomiej Biskup. 
Audio
  • Dr Bartłomiej Biskup o szansach na powstanie ruchu Rafała Trzaskowskiego (Komentarz poranka/Jedynka)
Bartłomiej Biskup
Bartłomiej BiskupFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Były kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski, który w II turze wyborów prezydenckich osiągnął wynik 48,97 proc. (10 mln 18 tys. 263 głosy), zapowiedział niedawno, że razem z samorządami, organizacjami pozarządowymi, z ludźmi dobrej woli podejmuje się stworzenia ruchu obywatelskiego, by bronić społeczeństwa obywatelskiego. - Jestem gotów do rozmowy z każdym - zadeklarował.

Dr Bartłomiej Biskup stwierdza w radiowej Jedynce, że gdyby miał na dzisiaj ocenić szanse powstania ruchu Rafała Trzaskowskiego, oceniłby je na niewielkie. - Pytanie, jakie są w ogóle podstawy tworzenia takiego ruchu. Jest nimi raczej wynik w drugiej turze wyborów prezydenckich, która - jak wiemy - charakteryzuje się tym, że wychodzi się poza swój elektorat - podkreśla. 

- Na dzisiaj dawałbym małe szanse, bo nie ma w zasadzie podstaw poza tą wspomnianą. Nie ma podstaw merytorycznych, ideowych, nie mówiąc już o organizacyjnych - dodaje.


Posłuchaj
09:08 PR1_MPLS 2020_07_24-08-39-04.mp3 Dr Bartłomiej Biskup o szansach na powstanie ruchu Rafała Trzaskowskiego (Komentarz poranka/Jedynka)

 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Rozmawiała Katarzyna Gójska.

kh

Czytaj także

"Nie chce dać o sobie zapomnieć po wyborach". Dr Bartłomiej Biskup o Koalicji Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 21:38
- KO chce wykorzystać moment wzmożenia wyborczego i aktywności obywatelskiej i nie chce dać o sobie zapomnieć. Być może Rafał Trzaskowski zechce stać się liderem ruchu samorządowego. Dzięki liczbie otrzymanych głosów czuje się teraz bardzo mocny - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Biskup, politolog z UW.
rozwiń zwiń