Prof. Jabłoński o ruchu "Nowa Solidarność": niezborne działania

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 09:43
- Ruch "Nowa Solidarność" to próba ratowania czegoś, co jest nadbudową prawie 5 milionów głosów, jakie Rafał Trzaskowski teoretycznie zyskał dla Koalicji Obywatelskiej. Chociaż oni dobrze wiedzą, że to nie są głosy dla nich - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Arkadiusz Jabłoński.
Rafał Trzaskowski
Rafał TrzaskowskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Jako kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski w II turze wyborów zdobył 48,97 proc., czyli 10 mln 18 tys. 263 głosy. Po ogłoszeniu wyników zapowiedział, że razem z samorządami, organizacjami pozarządowymi, z ludźmi dobrej woli, by bronić społeczeństwa obywatelskiego, podejmuje się stworzenia ruchu obywatelskiego "Nowa Solidarność". - Jestem gotów do rozmowy z każdym - zadeklarował.

- To próba symbolicznych działań, bo z jednej strony te 10 milionów, a z drugiej 40-lecie powstania Solidarności. Jakieś niezborne działania, które chyba nie przełożą się na nic konkretnego - ocenił prof. Jabłoński. 


Posłuchaj
04:45 PR1_MPLS 2020_07_29-08-39-44.mp3 Prof. Arkadiusz Jabłoński o ruchu "Nowa Solidarność" (Komentarz poranka/Jedynka)

 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

Rozmawiał Grzegorz Jankowski. 

kh
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Domański o ruchu "Nowa Solidarność": mamy do czynienia z działaniem pozornym

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 09:30
 - Wydaje mi się, że mamy do czynienia z działaniem polegającym na pokazaniu, że Platforma Obywatelska istnieje, a z drugiej strony będącym reakcją na przegraną w wyborach prezydenckich - mówi w "Komentarzu poranka" Programu 1 Polskiego Radia socjolog, prof. Henryk Domański (PAN), odnosząc się do ruchu "Nowa Solidarność".
rozwiń zwiń