Prof. Kazimierz Kik: na opozycji rozpoczęła się walka o inicjatywę

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 09:30
- Toczy się ona pomiędzy Szymonem Hołownią a Rafałem Trzaskowskim - mówi gość "Komentarza poranka" w Programie 1 Polskiego Radia, prof. Kazimierz Kik. 
Kazimierz Kik
Kazimierz KikFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jako kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski w II turze wyborów zdobył 48,97 proc., czyli 10 mln 18 tys. 263 głosy. Po ogłoszeniu wyników zapowiedział, że razem z samorządami, organizacjami pozarządowymi, z ludźmi dobrej woli, by bronić społeczeństwa obywatelskiego, podejmuje się tworzenia ruchu społecznego pod nazwą "Nowa Solidarność". - Jestem gotów do rozmowy z każdym - zadeklarował. Szymon Hołownia z kolei, jako niezależny kandydat na prezydenta, uzyskał w tegorocznych wyborach trzeci wynik, zdobywając 13,87 proc. głosów. Tuż po pierwszej turze wyborów zapowiedział powstanie stowarzyszenia o nazwie Polska 2050. 

- Szymon Hołownia chciałby utrzymać znamiona albo pozory samodzielności, autonomii, a Rafał Trzaskowski chciałby ogarnąć wszystko, co poza Prawem i Sprawiedliwością się znajduje. Podporządkować ruch tworzony przez Szymona Hołownię ruchowi tworzonemu przez samego siebie - ocenia prof. Kik. 


Posłuchaj
06:51 PR1_MPLS 2020_07_30-08-38-48.mp3 Prof. Kazimierz Kik o sytuacji politycznej w Polsce (Komentarz poranka/Jedynka)

 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiał Krzysztof Świątek.

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak