Prof. Michał Kleiber: widać, że opozycja raczej nie zmieni swojego postępowania

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 09:00
- Myślałem, że po wyborach prezydenckich dojdzie do uspokojenia, taka była zresztą narracja polityków opozycji, to niestety się nie dzieje. To zwiastun tego, co będzie nas czekało w najbliższym czasie, przez trzy i pół roku. Opozycja raczej nie zmieni swojego postępowania - powiedział były prezes Polskiej Akademii Nauk w Programie 1 Polskiego Radia. 
Prof. Michał Kleiber
Prof. Michał KleiberFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
06:43 [ PR1]PR1 (mp3) 2020_08_04 PR1_08_37_44_for_media.mp3 Prof. Michał Kleiber: widać, że opozycja raczej nie zmieni swojego postępowania (Komentarz poranka/Jedynka)

 

- Szansy upatruję w tym, że może jednak powstanie jakieś nowe ugrupowanie - nie to zapowiadane przez Rafała Trzaskowskiego - które przyjmie inną taktykę. Najwyższy czas zrozumieć, jaka jest główna przyczyna porażki opozycji - to jest ta jej "totalność" - stwierdził prof. Michał Kleiber.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiał Piotr Gociek.

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Paruch o ruchu budowanym przez Trzaskowskiego: szanse na sukces są małe

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 09:43
Profesor Waldemar Paruch uważa, że ruch społeczny, którego utworzenie zapowiedział Rafał Trzaskowski, ma małe szanse na sukces, gdyż ma on nie mieć programu. - Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek podmiot polityczny, który miałby wygrywać wybory, kiedy głosujący nie będą wiedzieli, na jaką wizję głosują - zauważa w "Komentarzu poranka" prof. Waldemar Paruch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Łukasz Młyńczyk: wspólna lista opozycji w wyborach parlamentarnych raczej nie powstanie

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 09:10
- W wyborach parlamentarnych jest tak, że relatywnie niewielkie poparcie gwarantuje funkcjonowanie w parlamencie. PSL wystarcza do życia niewiele ponad 5 proc., Lewica krąży wokół 10 proc. Zbudowanie zaś wspólnego frontu rozmyłoby kontury ludowców i Lewicy. Z ich perspektywy jest to zagrożenie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia politolog prof. Łukasz Młyńczyk.
rozwiń zwiń