Dr Karp: nieobecność na zaprzysiężeniu to samowykluczenie z polskiej polityki

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 09:15
O godzinie 10.00 rozpocznie się posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda zostanie zaprzysiężony na drugą kadencję.
sala obrad Sejmu w Warszawie
sala obrad Sejmu w WarszawieFoto: PAP/Paweł Supernak

Posłuchaj
06:17 Komentarz poranka 6.08.mp3 Komentarz poranka 6.08.2020 r. (Jedynka)

 

W Zgromadzeniu weźmie udział większość parlamentarzystów PiS, Polskiego Stronnictwa Ludowego-Koalicji Polskiej, Lewicy i Konfederacji. Natomiast klub Koalicji Obywatelskiej będzie uczestniczył w okrojonym składzie. - Takie postawy mogą prowadzić do rozpadu samej Platformy Obywatelskiej - zauważa dr Hanna Karp. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiał Krzysztof Świątek. 

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Paruch o ruchu budowanym przez Trzaskowskiego: szanse na sukces są małe

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 09:43
Profesor Waldemar Paruch uważa, że ruch społeczny, którego utworzenie zapowiedział Rafał Trzaskowski, ma małe szanse na sukces, gdyż ma on nie mieć programu. - Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek podmiot polityczny, który miałby wygrywać wybory, kiedy głosujący nie będą wiedzieli, na jaką wizję głosują - zauważa w "Komentarzu poranka" prof. Waldemar Paruch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Łukasz Młyńczyk: wspólna lista opozycji w wyborach parlamentarnych raczej nie powstanie

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 09:10
- W wyborach parlamentarnych jest tak, że relatywnie niewielkie poparcie gwarantuje funkcjonowanie w parlamencie. PSL wystarcza do życia niewiele ponad 5 proc., Lewica krąży wokół 10 proc. Zbudowanie zaś wspólnego frontu rozmyłoby kontury ludowców i Lewicy. Z ich perspektywy jest to zagrożenie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia politolog prof. Łukasz Młyńczyk.
rozwiń zwiń