Prof. Bartłomiej Biskup: KO ściga się na radykalizm. Zobaczymy, do czego to doprowadzi

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 09:05
- To dosyć ryzykowne zagranie. Z jednej strony wzmacnia polaryzację korzystną dla dużych partii, ale z drugiej - cześć wyborców może się odwrócić przez takie skrajne zachowania - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia politolog prof. Bartłomiej Biskup.
Dr Bartłomiej Biskup
Dr Bartłomiej BiskupFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
08:20 [ PR1]PR1 (mp3) 2020_08_07 PR1_08_38_52_for_media.mp3 Prof. Bartłomiej Biskup: KO ściga się na radykalizm. Zobaczymy, do czego to doprowadzi (Komentarz poranka/Jedynka)

 

Andrzej Duda złożył w czwartek przed Zgromadzeniem Narodowym przysięgę prezydencką i formalnie objął urząd prezydenta RP na drugą kadencję. W posiedzeniu uczestniczyła skromna delegacja klubu Koalicji Obywatelskiej. Posłowie Lewicy mieli na sobie tęczowe maseczki. Licznie przybyli parlamentarzyści PiS, a także przedstawiciele rządu na czele z premierem Mateuszem Morawieckim.

Czy takie zachowanie opłaci się opozycji? - To dosyć ryzykowne zagranie. Z jednej strony wzmacnia polaryzację korzystną dla dużych partii, ale z drugiej cześć wyborców może się odwrócić przez takie skrajne zachowania. Cel takich działań, moim zdaniem, jest jeden: tzw. prymat na opozycji. To, kto będzie tzw. liderem partii opozycyjnych, kto odbierze innym elektorat - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia politolog prof. Bartłomiej Biskup.

- Można powiedzieć, że Koalicja Obywatelska ściga się na radykalizm. Zobaczymy, do czego to doprowadzi - dodał gość radiowej Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiała Katarzyna Gójska.

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak