Prof. Krysiak: wynagrodzenie dla pierwszej damy dawno powinno być wprowadzone

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 09:50
- To niesprawiedliwe, że każda pierwsza dama porzuca swoją pracę i nie ma możliwości rozwijania dalej swoich kompetencji zawodowych. Musi podjąć inne funkcje i pełnić pewną rolę- powiedział w "Komentarzu Poranka" w Programie 1 Polskiego Radia prof. Zbigniew Krysiak. 
Zbigniew Krysiak
Zbigniew KrysiakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych jednogłośnie przyjęła w czwartek własny projekt nowelizacji niektórych ustaw w zakresie wynagradzania osób sprawujących funkcje publiczne oraz o zmianie ustawy o partiach politycznych, dotyczący podwyższenia wynagrodzenia m.in. parlamentarzystom. Projekt, który w nocy z czwartku na piątek został opublikowany na stronie internetowej Sejmu przewiduje, że wynagrodzenia m.in. prezydenta, parlamentarzystów, premiera, ministrów, wojewodów i marszałków województwa będą powiązane z wysokością wynagrodzeń sędziów Sądu Najwyższego. Zaproponowano, by wynagrodzenie przysługiwało również pierwszej damie.

- Wynagrodzenie dla pierwszej damy dawno powinno być wprowadzone. To nie jest tak, że ona siedzi bezczynna. Chodzi o pewną sprawiedliwość - ocenia prof. Zbigniew Krysiak. - Nie nazywałbym może tego jednak wynagrodzeniem, a rekompensatą - dodaje. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Posłuchaj
05:33 _PR1_AAC 2020_08_14-08-40-06.mp3 Prof. Zbigniew Krysiak o wynagrodzeniu dla pierwszej damy (Komentarz poranka/Jedynka)

 

Rozmawiała Katarzyna Gójska. 

Jedynka/IAR/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak