Dr Andrzej Anusz: tego ciosu PSL mogłoby nie przeżyć

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 09:00
- W tej chwili dla PSL władza na Mazowszu, w sejmiku mazowieckim, to jest jeden z podstawowych elementów utrzymywania wpływów. Pamiętajmy, że Stronnictwo jest od dłuższego czasu w opozycji. Siłą rzeczy tych wpływów w innych miejscach ma dużo mniej. Utrata Mazowsza, w sytuacji, gdy ludowcy balansują na progu wyborczym, to byłoby bardzo duże osłabienie. To mógłby być taki cios, którego PSL mógłby nie przeżyć - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Andrzej Anusz z Instytutu Józefa Piłsudskiego.
Dr Andrzej Anusz
Dr Andrzej AnuszFoto: Wojciech Kusiński / PR

Zdaniem gościa radiowej Jedynki, zmiana koalicjanta Polskiego Stronnictwa Ludowego na Mazowszu jest możliwa. - Prawo i Sprawiedliwość cały czas chce powiększyć swoje wpływy w samorządach, zwłaszcza w samorządach wojewódzkich. Jest gotowe, moim zdaniem, zapłacić za to dużą cenę polityczną - ocenił dr Andrzej Anusz.

W audycji "Komentarz poranka" pytaliśmy eksperta także o sytuację w Platformie Obywatelskiej. - Uważam, że kwestia podwyżek dla polityków osłabi przywództwo Borysa Budki. Sądzę, że w najbliższym czasie dojdzie do podziału stanowisk. Budka nie będzie już szefem partii i szefem klubu - stwierdził dr Anusz.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Posłuchaj
06:45 [ PR1]PR1 (mp3) 27 sierpień 2020 08_39_39.mp3 Dr Andrzej Anusz: to mógłby być taki cios, którego PSL mogłoby nie przeżyć (Komentarz poranka/Jedynka)

 

Rozmawiał Krzysztof Świątek.

kk

Czytaj także

Prof. Waldemar Paruch: Zjednoczona Prawica musi grać na wielu fortepianach

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 09:05
- Po prawej stronie Prawo i Sprawiedliwość posiada opozycję w postaci Konfederacji. Tej opozycji w 2015 roku nie było. Twarda postawa w polityce, lekko zerkająca w kierunku myśli narodowej jest Zjednoczonej Prawicy potrzebna. Z drugiej strony PiS ma standardową opozycję radykalną i lewicową. Zabieganie o różne grupy środowiskowe jest bardzo istotne - powiedział w "Komentarzu poranka" prof. Waldemar Paruch, był szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych.
rozwiń zwiń