Lato z Radiem Festiwal 2019. Zespół Perfect: zagramy największe nasze przeboje

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 17:05
W najbliższy weekend Stalowa Wola zamieni się w prawdziwe festiwalowe miasto. 9 - 10 sierpnia na błoniach nadsańskich zagrają gwiazdy polskiej sceny muzycznej, a wśród nich zespół Perfect, którego członkowie opowiedzieli na antenie radiowej Jedynki o swojej wieloletniej twórczości. 
Audio
  • Zespół Perfect zagra na Lato z Radiem Festiwal 2019 w Stalowej Woli (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Zespół Perfect zagra na Lato z Radiem Festiwal 2019 w Stalowej Woli (Muzyczna Jedynka)

Perfect, zespół wykonujący muzykę rockową, został założony w 1977 roku. Największymi przebojami formacji są śpiewane do dziś przeboje "Nie płacz Ewka", "Chcemy być sobą", "Niewiele Ci mogę dać" czy "Autobiografia". Muzycy zdradzają, że z chęcią grają kultowe przeboje, które powstały w latach 80. i 90. - Wiele razy próbowaliśmy wprowadzić więcej nowych utworów. (...) Jest sporo piosenek i numerów do zagrania, ale to się nie sprawdziło, ponieważ publiczność ocenia i wyobraża sobie, że my wyjdziemy i będziemy grali 70 procent tych piosenek, które wszyscy grają - powiedział Dariusz Kozakiewicz, gitarzysta. 

Perkusista Piotr Szkudelski, który jest związany z zespołem od początku jej powstania, opowiedział w "Muzycznej Jedynce" historię nagrania jednego z pierwszych singli "Lokomotywa" wydanego w 1981 roku i nagranego w jednym ze studiów emisyjnych Polskiego Radia. - Weszliśmy do studia po raz pierwszy jako zespół Perfect na ul. Myśliwiecką do radiowej Trójki. Nagraliśmy cztery piosenki w tym "Lokomotywę". Została ona wyemitowana jako pierwszy numer zespołu i od tego utworu zaczęła się inwazja Perfectu na polską scenę muzyczną - dodał. 

Na przestrzeni lat skład zespołu sukcesywnie ulegał zmianie. Piotr Urbanek, gitarzysta basowy zaznaczył, że zanim trafił do grupy Perfect w 1999 roku, miał przyjemność spotkać się z ówczesnymi muzykami trzykrotnie. W jakich okolicznościach artyści mieli okazję się poznać? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Perfect zagra w piątek 9 sierpnia podczas trzeciej odsłony Lato z Radiem Festiwal w Stalowej Woli. Fani legendarnego zespołu będą mogli usłyszeć wykonawców, po godzinie 21. Koncert będzie transmitowany na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia. Tego samego dnia w festiwalowej Strefie Muzycznej muzycy będą gośćmi dziennikarza muzycznego radiowej Jedynki, Marcina Kusego. 


Plakat festiwalu Plakat festiwalu
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Dariusz Kozakiewicz, Piotr Urbanek, Piotr Szkudelski (członkowie zespołu Perfect) 

Data emisji: 7.08.2019

Godzina emisji: 14.21

ans/K.A


sponsorzy 
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak