X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

To będzie festiwal pięknych dźwięków

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 19:38
Ponad 640 artystów weźmie udział w tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Europy Środkowo-Wschodniej EUFONIE, który rozpocznie się już w ten piątek w Warszawie. Będzie to już druga edycja. 
Audio
  • Zbliża się II Międzynarodowy Festiwal Europy Środkowo-Wschodniej EUFONIE (Jedynka/ Spacer z kulturą)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock/Refat

W drugiej połowie listopada Warszawa stanie się stolicą muzyki wielu kultur. Zabrzmi w niej muzyka z Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Mołdawii czy Chorwacji. Festiwal w swoim programie będzie odwoływał się także do dwóch ważnych rocznic.

- Mamy 450-lecie Unii Lubelskiej, stąd mocna też pozycja w repertuarze tegorocznego festiwalu muzyki litewskiej (…) i 200-lecie urodzin Stanisława Moniuszki - mów wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

Mieczysław Kominek z Rady Programowej Festiwalu dodaje, że do litewskiego wątku zostanie dołączona "instalacja młodych, litewskich kompozytorów, powstała w roku rocznicy odzyskania niepodległości przez Litwę".

Start już w piątek

Festiwal rozpocznie się w piątek o godz. 19.30 w Filharmonii Narodowej w Warszawie od koncertu NOSPR pod dyrekcją Rossena Gergova z udziałem amerykańskiego klarnecisty Davida Krakauera oraz kompozytora muzyki współczesnej Mathew Rosenbluma.

- Drugi raz staramy się uchylić rąbka tego, co najlepsze w tym festiwalu. Chcemy zaskakiwać, poszukiwać nowych trendów, szukać tego, co najlepsze w muzyce międzynarodowej, ale przede wszystkim myśleć o Europie Środkowo-Wschodniej poprzez łączenie gatunków - mówi Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury i Festiwalu.

Od 15 do 23 listopada można będzie usłyszeć 15 koncertów. - 640 osób, wybitnych artystów, którzy występują, 3 prapremiery, 9 dużych koncertów symfonicznych. To jest gratka - wymienia Rafał Wiśniewski.

Kto wystąpi na zbliżającym się festiwalu? Gdzie zostanie wykonane Polskie Requiem? Dlaczego Warszawa będzie stolicą polskich brzmień? Jakie gwiazdy odwiedzą Warszawę? 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Spacer z kulturą 

Prowadzą: Agnieszka KunikowskaMichał Montowski 

Goście: Rafał Wiśniewski (dyrektor Narodowego Centrum Kultury), Aleksandra Jagiełło - Skupińska (sekretarz Rady Programowej Festiwalu "Eufonie")

Data emisji: 27.10.2019

Godzina emisji: 17.11

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielokulturowa Polska okiem Jerzego Kaliny

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 14:00
Scenograf i plastyk, twórca scenografii teatralnych i filmowych, witraży, filmów animowanych i dokumentalnych, twórca instalacji, performer. Gościem audycji "Spacer z Kulturą" był Jerzy Kalina. Porozmawialiśmy z nim o najnowszej wystawie "W niebo stąpanie", którą już niedługo można będzie obejrzeć w Kordergardzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

II Międzynarodowy Festiwal Muzyki Europy Środkowo - Wschodniej Eufonie

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 16:50
Ponad 640 artystów weźmie udział w II Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Europy Środkowo - Wschodniej Eufonie. Festiwal rozpocznie się 15 listopada w Warszawie i potrwa 9 dni, a jego program jest niezwykle różnorodny, skupiający w sobie m.in. muzykę elektroniczną, jazzową i etniczną. 
rozwiń zwiń