Obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 17:00
Drugiego maja po raz 18. świętujemy dzień Polonii i Polaków za Granicą. W audycji posłuchaliśmy, jak ten dzień obchodzony jest obecnie w ośrodkach skupiających Polaków na dawnych Kresach Wschodnich, ale i na całym świecie. Naszym Gościem był prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" Dariusz Piotr Bonisławski.​  
Audio
  • Dzień Polonii i Polaków za Granicą (Jedynka/ Z muzyką po Kresach)
Członkowie Polonii w strojach tradycyjnych, Chicago, Illinois, USA.
Członkowie Polonii w strojach tradycyjnych, Chicago, Illinois, USA.Foto: Shutterstock

Porozmawialiśmy w audycji o konkursie "Polska to dla mnie...", o inicjatywach mających popularyzować naukę języka polskiego i kultury polskiej za granicami naszego kraju,  a także o tym, jak Państwo Polskie może wspierać Polaków za granicą.

***

Tytuł audycji: Z muzyką po Kresach 

Prowadzili: Aleksandra Tykarska 

Data emisji: 2.05.2020

Godzina emisji: 18.10


gs

Czytaj także

Piłka nożna, teatr i kultura Ormian na Kresach

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 23:00
W audycji skupiliśmy się na wydarzeniach z oferty kulturalnej i nie tylko, które warto w najbliższym czasie śledzić, aby być na bieżąco z tym, co zajmuje Polaków mieszkających na Kresach i z nimi związanych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia rozwoju Kresów na wystawie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 09:05
Gościem audycji był Tomasz Kuba Kozłowski, koordynator programu Warszawska Inicjatywa Kresowa i kurator wystawy "Ku nowoczesności. Kresy Niepodległe 1919–1939", który opowiadał o działalności WIK, a także o nadchodzących wydarzeniach związanych z Kresami, organizowanych m.in. przez Dom Spotkań z Historią w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak możemy dbać o dziedzictwo Kresów?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 11:40
O kwestii ochrony i promocji polskiego dziedzictwa narodowego jako elementu europejskiego dziedzictwa kulturowego - oczywiście w kontekście dawnych Kresów i ich obecnych mieszkańców opowiedział w audycji Michał Laszczkowski z Fundacji Dziedzictwa Kulturowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska, Estonia i porozumienie dzięki muzyce

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 11:49
Polacy i Estończycy - łączy nas historia, zarówno ta pozytywna, jak i niestety negatywna. W audycji przypomnieliśmy  nie tylko bogate w ciekawostki dzieje polskich osadników w Estonii, ale i sytuację współczesnej Polonii. 
rozwiń zwiń