Karta Polaka, Polacy i polskie dziedzictwo kulturowo-historyczne na Wschodzie

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 09:00
"W poszukiwaniu polskości. Karta Polaka, Polacy i polskie dziedzictwo kulturowo-historyczne na Wschodzie" to temat piątkowej konferencji Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W audycji "Z muzyką po Kresach" zaprosimy Państwa na relację z tego ważnego wydarzenia.
W poszukiwaniu polskości - materiały konferencyjne.
W poszukiwaniu polskości - materiały konferencyjne.Foto: Aleksandra Tykarska

Wśród gości konferencji będą Iwona Kozłowska, dyrektor Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą, Szymon Szynkowski vel Sęk, sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Aleksander  Suchowiecki, prezes Stowarzyszenia Polaków Obwodu Akmolińskiego w Kazachstanie, Grażyna Orłowska-Sondej, inicjatorka Akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia” i Dorota Janiszewska-Jakubiak, dyrektora Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA.


W poszukiwaniu polskości - materiały konferencyjne. W poszukiwaniu polskości - materiały konferencyjne.

Do tego w audycji:

  • Na Litwie za miesiąc odbędą się wybory parlamentarne. W Wilnie w środę odbyła się debata z udziałem polityków litewskich, przedstawicieli mniejszości polskiej oraz dziennikarzy pod tytułem: co wybory przyniosą litewskim Polakom? O tym w materiale Kamila Zalewskiego.

 

  •  Polacy mieszkający na Białorusi przygotowują się do obchodów rocznicy obrony Grodna 20 września 1939 roku. W najbliższych dniach odwiedzą też groby żołnierzy Wojska Polskiego którzy zginęli 17 września 1939 roku podczas radzieckiej agresji na nasz kraj. O tym, czym dla pakt Ribbentrop-Mołotow jest dla Polski, opowie białoruski historyk Ihar Mielnikau. Korespondencja Włodzimierza Paca.

***

Na "Z muzyką po Kresach" w sobotę (12.09) w godz. 18.10-18.50 zaprasza Aleksandra Tykarska.

gs

Zobacz więcej na temat: folklor folk Kresy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak