X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Halina Łabonarska: Jadwiga stała się dla mnie szansą, by powiedzieć o polskich kobietach koronowanych

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 14:12
- Pomyślałam sobie, że to będzie świetna przygoda. A po drugie, że dobrze powiedzieć Polakom o naszej historii. Dlaczego mamy sięgać do obcych, skoro mamy tak piękną, niesamowitą historię, gdzie jest tyle wspaniałych kobiet, o których niewiele wiemy - powiedziała w radiowej Jedynce aktorka Halina Łabonarska o swoim udziale w serialu "Korona królów".
Audio
  • Halina Łabonarska o swoim udziale w serialu "Korona królów" i filmie "Smoleńsk" (Wieczór z historią/Jedynka)
Królowa Jadwiga (Halina Łabonarska)
Królowa Jadwiga (Halina Łabonarska)Foto: kadr z oficjalnego zwiastunu "Korony królów"

Halina Łabonarska gra obecnie Jadwigę Bolesławównę, żonę Władysława Łokietka, w serialu TVP "Korona królów". W audycji "Wieczór z historią" zapytaliśmy aktorkę o jej wiarę, wyznawane przez nią wartości oraz stosunek do patriotyzmu i ojczyzny.

- Musiałam dostać bardzo mocną podstawę, wtedy, kiedy byłam dzieckiem. Łączę to mocno z moją mamą i z tymi wszystkimi moimi przodkami, którzy gdzieś tam na Kresach kiedyś żyli. Ja ich nie poznałam, ale poznałam, w wieku już dorosłym, historie niektórych z nich. Myślę, że pewne rzeczy dziedziczy się gdzieś w genach. Historia mojego ojca, moich wujków, mojej mamy dała mi takie podstawy, żebym słowo "Polska" traktowała niezwykle poważnie. Wszystko to bardzo mocno łączy się również z wiarą - podkreśliła gość radiowej Jedynki.

- Niektórym się wydaje, że ta wolność jest uzyskana, że nie musimy już niczego udowadniać, że nie musimy przekraczać pewnych granic, granic naszego zaangażowania. Ale okazuje się, że właśnie teraz, w czasie takiej liberalnej wolności musimy jeszcze bardziej demonstrować nasze przywiązanie do tradycji, do historii, do naszej ojczyzny i do Kościoła. To wszystko we mnie głęboko tkwi. Mam takie poczucie, że nie wolno mi zmarnować tego czasu. Dlatego jestem na różnych frontach - wskazała.

Jak przez taką wyraźną, mocną postawę Halina Łabonarska jest odbierana w środowisku aktorskim? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której aktorka opowiedziała także o swoim udziale w serialu "Korona królów" i filmie "Smoleńsk".

***

Tytuł audycji: "Wieczór z historią" w ramach pasma "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Lech Makowiecki

Gość: Halina Łabonarska (aktorka)

Data emisji: 23.02.2018

Godzina emisji: 20.11

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tadek" rapuje o Witoldzie Pileckim, "Nilu" i "Ince"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 13:28
- Nasza historia dostarcza nam bardzo dużo emocji - podkreślił w radiowej Jedynce raper Tadeusz "Tadek" Polkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Czajkowski - duchowy syn Jacka Kaczmarskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 17:14
Leszek Czajkowski pieśniarz nazywany "bardem prawicy", poeta, kompozytor, absolwent prawa, nauk politycznych, pracujący jako historyk. W swojej twórczości nawiązuje do Jacka Kaczmarskiego.
rozwiń zwiń