X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

John Mark i jego "Chopin i Liszt w Paryżu"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 23:59
Gościem audycji był amerykański pianista polskiego pochodzenia, który jest także pisarzem, reżyserem, scenarzystą i producentem powstającego właśnie filmu epickiego pt. "Chopin i Liszt w Paryżu" – wielkiego, międzynarodowego projektu, z udziałem największych gwiazd światowego kina, którego premiera odbędzie się od Los Angeles, Nowego Jorku, przez Paryż, Londyn, Berlin, Wiedeń, Rzym i Warszawę, aż po Moskwę, Pekin, Seul i Tokio. 
Audio
  • John Mark i jego "Chopin i Liszt w Paryżu" (Muzyczne spotkania/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Urodzony w Warszawie bohater audycji, wykształcony muzycznie w swoim rodzinnym mieście i w Paryżu, u Nadii Boulanger, a filmowo w Nowym Jorku, opowiada o swoim bogatym życiu, przede wszystkim zaś o dziele swojego życia – o realizowanym właśnie wysokobudżetowym filmie poświęconym dwóm najwybitniejszym postaciom świata muzyki XIX wieku – jedynym kompozytorom, których imię noszą największe lotniska w ich ojczystych krajach.

W audycji posłuchać można nagranej przez naszego gościa muzyki Chopina i Liszta, którą w filmie grać będą najwięksi współcześni artyści świata muzyki. To jeden z nielicznych filmów stworzony do napisanej już muzyki, a nie z muzyką napisaną specjalnie do filmu.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczne spotkania" w ramach "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Adam Rozlach

Goście: Stanisław Leszczyński

Data emisji: 9.05.2019

Godzina emisji: 23.05

abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyka Chopina w interpretacji Bernarda Ringeissena

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 13:04
W audycji zaprezentowaliśmy kolejne konkursowe występy ulubieńca warszawskiej publiczności – francuskiego pianisty Bernarda Ringeissena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chopin na żywo". Retransmisja kwietniowego koncertu

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 08:06
Zapraszamy na retransmisję kwietniowego koncertu z cyklu "Chopin na żywo", który odbył się w Studiu im. Władysława Szpilmana. Zagrał Piotr Sałajczyk, absolwent katowickiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Józefa Stompla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert Moniuszkowski

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 23:59
W dniu dwusetnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki, z właśnie wydanej przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina płyty, słuchaliśmy oryginalnych utworów fortepianowych Jubilata oraz jego pieśni w transkrypcji kompozytorów przełomu XIX i XX w. 
rozwiń zwiń