Muzyka francuska jest wielowymiarowa

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 11:35
- Początkowo muzyka francuska kojarzy się z akordeonem, Paryżem i romantycznymi klimatami. Tymczasem ona jest dużo bardziej wielowymiarowa - mówi Maria Holka, czyli śpiewająca artystka i jednocześnie autorka piosenek, muzykolog i osoba, która kocha muzykę oraz kino.
Audio
  • Maria Holka i muzyka francuska (Jedynka/ Muzyczne spotkania)
Maria Holka
Maria HolkaFoto: Polskie Radio/Martyna Ogonek

Podczas audycji słuchacze mogą poznać ulubione piosenki gościa Jedynki. Jak przyznaje Maria Holka, podoba się jej przede wszystkim muzyka francuska.

- Fascynuje mnie francuska ekspresja w śpiewaniu. To, że oni po prostu śpiewają, że jest to pieśniarstwo, że jest żywe i nie jest udawane. To też objawia się w muzyce, która przyozdabia filmy francuskie. Bardzo lubię tę muzykę z powodu jej wielowymiarowości - tłumaczy Maria Holka.

Film: Maria Holka / Youtube

Kto według artystki jest wykradaczem kolorów? Dlaczego "Pszenica" została w jej pamięci? Za co jeszcze lubi muzykę francuską?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczne spotkania"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Maria Holka (artystka)

Data emisji: 12.09.2019

Godzina emisji: 23.05

DS

Zobacz więcej na temat: Paweł Sztompke MUZYKA Francja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grechuta Festival. "Młodzi śpiewają Grechutę na swój sposób"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 19:48
Paweł Sztompke prosto ze Świnoujścia opowiedział słuchaczom "Muzycznej Jedynki", co dotychczas wydarzyło się na festiwalu i jakie atrakcje przewidziane są na kolejne dni. Czy Grechuta Festival ogranicza się tylko do postaci Marka Grechuty?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edyta Strzycka: miałam czas, aby pomyśleć w jakim kierunku chcę podążać

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 16:30
Edyta Strzycka jest ćwierćfinalistką polskiej edycji programu The Voice of Poland. W "Muzycznej Jedynce" zdradziła słuchaczom co było przyczyną przerwy w twórczości i co znaczy dla niej wydanie długo grającej płyty pod szyldem dużej wytwórni. Co robi teraz Edyta Strzycka?
rozwiń zwiń