Muzyczne spotkanie z Joanną Trzeciak

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 06:57
Gość Adama Rozlacha to urodzona w Krakowie, od lat mieszkająca w Belgii, koncertująca pianistka, absolwentka warszawskiej Akademii Muzycznej w kl. prof. Jana Ekiera. Odbyła też tzw. aspiranturę w moskiewskim Konserwatorium u prof. Lwa Własenki.
Okładka płyty Joanny Trzeciak
Okładka płyty Joanny TrzeciakFoto: mat. prasowe

Czytaj też
Barbara Hesse-Bukowska PAP 1200.jpg
Radiowe spotkanie z maestrą Barbarą Hesse-Bukowską

Pianistka wiele koncertowała przed pandemią - nie tylko na naszym kontynencie, ale i w obu Amerykach, w Azji. Wiele razy udowadniała nam, jak znakomicie czuje się w repertuarze "brilliant". Nagrała chopinowskie ronda, ale i dzieła J. N. Hummla (w większości utrwalone przez nią po raz pierwszy w historii fonografii), za co dostała nie tylko świetne recenzje, ale i prestiżowe nagrody płytowe: w tym "Diapason". Nagrała też inne dzieła solowe Beethovena, Chopina, Regera, także utwory Szymanowskiego, Rachmaninowa i Prokofiewa.

W "Muzycznych spotkaniach" Joanna Trzeciak opowiedziała nam nie tylko o swoich polskich i moskiewskich studiach, o belgijskich koncertach dla podziemnej Solidarności w 1982 r., o muzycznych i repertuarowych upodobaniach, o drugiej pasji - górach, ale i o dziesiątkach odwołanych w ubiegłym roku recitali i koncertów na całym świecie...

Posłuchaj
48:18 2021_01_28 23_05_24_PR1_Muzyczne_Spotkania.mp3 Muzyczne spotkanie z Joanną Trzeciak (Jedynka)

W części muzycznej audycji usłyszeliśmy: Poloneza cis-moll op. 26 nr 1 F. Chopina, Etiudę - obraz c-moll op. 39 nr 1 S. Rachmaninowa, I i II część 30 Sonaty E-dur op. 109 L. van Beethovena oraz kilka Wariacji na temat Glucka op. 57 F-dur J. N. Hummla.

Joanna Trzeciak/Youtube

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczne spotkania

Prowadził: Adam Rozlach

Gość: Joanna Trzeciak (pianistka)

Data emisji: 28.01.2021 

Godzina emisji: 23.05

ag/kh

Zobacz więcej na temat: Adam Rozlach pianino

Czytaj także

Lidia Grychtołówna: nie można grać sztywną ręką

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 12:14
Druga część rozmowy z nestorką polskiej pianistyki Lidią Grychtołówną, obchodzącą w ub.r. swoje 90-te urodziny. Maestra mówi jak grać Chopina i jak odczytywać zapis nutowy.
rozwiń zwiń