"Kombii symfonicznie" - wyjątkowa płyta

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 15:02
- Teraz, z perspektywy czasu, widzimy, że był to bardzo dobry ruch - ocenił basista i kompozytor Kombii Waldemar Tkaczyk.
Audio
  • Kombii o symfonicznej wersji swoich największych przebojów (Muzyczna Jedynka)
Wydanie płyty zbiegło się z 40-leciem pracy artystycznej Grzegorza Skawińskiego oraz Waldemara Tkaczyka. To wyjątkowy prezent od artystów dla kilku pokoleń fanów
Wydanie płyty zbiegło się z 40-leciem pracy artystycznej Grzegorza Skawińskiego oraz Waldemara Tkaczyka. To wyjątkowy prezent od artystów dla kilku pokoleń fanów Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

22 września 2015 roku w Arkadach Kubickiego w Warszawie odbył się koncert Kombii i Polskiej Orkiestry Radiowej. To nagroda przyznana zespołowi przez Radiową Jedynkę w konkursie "SuperPremiery" podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2014 roku. Płytę z zapisem tego koncertu można kupić w sklepie Polskiego Radia.


Jak przyznał Waldemar Tkaczyk, występ w towarzystwie orkiestry i nagranie płyty były dużym wyzwaniem. Głównie dlatego, że zespół przyzwyczaił słuchaczy do elektronicznych dźwięków. - Ta płyta jest naprawdę wyjątkowa - podkreślił. - Jesteśmy zadowoleni z rezultatu, jest on również dla nas zdumiewający - dodał.

Matomiast Grzegorz Skawiński tłumaczył, że muzycy zdecydowali się na zupełnie inną koncepcję materiału. - Zwykle płyty symfoniczne zespołów rockowych powstają w ten sposób, że zespół gra swoje a do tego jest dokomponowana orkiestra. Myśmy zdecydowali się zagrać na instrumentach akustycznych, jest to płyta w pełni akustyczna. Aranże - w większości utworów - są całkowicie zmienione - mówił z kolei lider Kombii.

Jak wyglądała praca nad płytą? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Iza Żukowska

Goście: Grzegorz Skawiński (muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów, gitarzysta, producent muzyczny), Waldemar Tkaczyk (muzyk, basista, kompozytor, autor tekstów)

Data emisji: 02.04.2016

Godzina emisji: 13.31

kk/tj

Czytaj także

Kombii. Czterdzieści lat minęło…

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 15:14
Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk świętują 40-lecie pracy twórczej. - Wydarzyło się wiele niesamowitych rzeczy, to momentami pogmatwana i kręta historia - mówi wokalista Kombii.
rozwiń zwiń