Renata Przemyk uczciła pamięć powstańców występem na Placu Krasińskich

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 15:02
Artystka opowiada o wyzwaniach związanych z interpretacją przedwojennych utworów oraz przekazie, który trafia do odbiorców w każdym wieku. - Udział w koncercie upamiętniającym warszawskich powstańców to duża odpowiedzialność, ale i wielki przywilej - mówi.
Audio
  • Renata Przemyk opowiada o przedwojennych piosenkach (Lato z Radiem/Jedynka)
Renata Przemyk
Renata Przemyk Foto: Polskie Radio

W poniedziałek (31.07) na Placu Krasińskich, pod pomnikiem Powstańców Warszawy odbył się koncert "Chłopcy z tamtych lat". Była to impreza otwierająca szereg wydarzeń związanych z 73. rocznicą Powstania Warszawskiego. Jedną z gwiazd recitalu był gość wtorkowej audycji "Lata z Radiem" - Renata Przemyk. 

Głównym tematem muzycznym wydarzenia były piosenki opowiadające o Warszawie i jej mieszkańcach. 

- Te emocje, wzruszenia towarzyszyły ludziom zarówno przed wojną, w jej trakcie, jak i po wojnie. Piosenki, które dodawały nadziei, bawiły, choć na chwilę odwracały uwagę od dramatycznej rzeczywistości. Takie sytuacje pokazują ile jesteśmy warci, zwłaszcza w najtrudniejszych momentach - to nauka, która jest zawarta w treści tych piosenek - tłumaczy artystka.

Renata Przemyk podkreśla, że udział w koncercie był cennym doświadczeniem również dzięki możliwości występu z artystami, obdarzonymi bardzo dużą wrażliwością interpretacyjną. Obok niej na scenie wystąpili: Marian Opania, Gaba Kulka, Aleksandra Kurzak czy Janek Młynarski.

***

Tytuł audycji: Lato z Radiem

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Renata Przemyk (wokalistka)

Data emisji: 1.08.2017

Godzina emisji: 11.20

ac/pg

Czytaj także

Wyjątkowy koncert-hołd dla powstańczej Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 15:00
- Wydarzenie jest dedykowane Powstańcom i ludności cywilnej Śródmieścia. Tytuł koncertu "To my - walcząca Warszawa" jest cytatem z "Hymnu Śródmieścia". Zależy nam także na tym, żeby pokazać, że w Śródmieściu toczyło się powstańcze życie, m.in. odbywały się koncerty - mówi Anna Żochowska.
rozwiń zwiń