X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Bezpieczna Jedynka" na Zakopiance

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 17:10
Skrzyżowanie na drodze ekspresowej nr 7 (Zakopianka) w pobliżu miejscowości Krzyszkowice. To właśnie tam przed konkursem Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem mieszkańcy blokowali ruch, bo od wielu lat dopominają się o przebudowę skrzyżowania, tak by było bezkolizyjne dla pieszych i aut jadących drogą podporządkowaną.
Audio
  • Audycja z miejscowości Krzyszkowice na Zakopiance (Bezpieczna Jedynka)
.
.Foto: .

Reporterzy Programu 1 Polskiego Radia pojawili się tam, gdzie słuchacze oczekują porady lub pomocy w zakresie bezpieczeństwa. Plenerowa audycja "Bezpieczna Jedynka" poświęcona jest szeroko rozumianemu bezpieczeństwu: od tego osobistego, przez fizyczne na drogach, chodnikach, boiskach i stadionach, szpitalach po bezpieczeństwo socjalne i prawne. Akcji towarzyszy hasło: "Z Jedynką bezpieczniej". Dotychczasowy charakter poradnikowy akcji został poszerzony o wymiar interwencyjny.

W piątek 14 lutego Patryk Kuniszewicz i Maciej Walecki, reporterzy Programu 1 Polskiego Radia, odwiedzili Krzyszkowice. Plenerowe studio radiowej Jedynki stanęło na pobliskim skrzyżowaniu na "Zakopiance", między Krakowem a Myślenicami. Zarządca drogi, czyli GDDKiA, ma w planach przebudowę tego miejsca na bezkolizyjne do 2023 roku. Powiat i gmina będą wspierać tę inwestycję finansowo. Mieszkańcy jednak nie chcą czekać, bo dla nich to trzy kolejne lata ciągłego stresu o zdrowie i życie bliskich. I to właśnie na znak protestu blokowali ruch tuż przed Pucharem Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, pragnąc zwrócić uwagę na zgłaszane od lat prośby dotyczące przebudowy skrzyżowania, by było bezkolizyjne dla pieszych i samochodów jadących drogą podporządkowaną.

Dziennikarze Jedynki wraz z zaproszonymi ekspertami, przedstawili propozycję poprawy bezpieczeństwa tego miejsca. Sugerowane rozwiązanie skomentował, ocenił i wycenił inżynier ruchu z Politechniki Krakowskiej. W audycji wzięli udział także mieszkańcy pobliskich Krzyszkowic oraz eksperci z małopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz z małopolskiej policji. - Interweniujemy, żeby coś zmienić. Zależy nam na poprawie bezpieczeństwa i w tym, i w każdym wskazanym przez słuchaczy miejscu. Jesteśmy przekonani, że wspólnie z ekspertami z Policji, Straży Pożarnej, fundacji oraz stowarzyszeń związanych z ruchem drogowym będziemy w stanie poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach – tłumaczył Patryk Kuniszewicz, prowadzący audycję.


zdj. ilustracyjne

Dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia co piątek odwiedzą wskazane przez słuchaczy niebezpieczne odcinki dróg. Będą interesować się także bezpieczeństwem dzieci w szkołach, jakością pracy organizatorów zimowego wypoczynku, a przed sezonem letnim sprawdzą kąpieliska. Każda wizyta odbędzie się z udziałem policji, przedstawicieli lokalnych samorządów i gości, którzy pomogą w rozwiązaniu niepokojących zjawisk, problemów i spraw dotyczących bezpieczeństwa, na poruszeniu których słuchaczom zależy najbardziej. - Chcemy być jeszcze bliżej słuchaczy i ich problemów, dlatego prosimy o zgłaszanie nam miejsc i sytuacji, w których bezpieczeństwa - zwłaszcza tego na drogach - brakuje - apeluje Patryk Kuniszewicz.

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

A. Furgalski: dla poprawy bezpieczeństwa potrzeba szeregu działań infrastrukturalnych

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 11:45
- Ktoś musiał zginąć, by zabrano się za bezpieczeństwo - mówił w Polskim Radiu 24 Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR
rozwiń zwiń