"Bezpieczna Jedynka" - audycja Programu I Polskiego Radia z Bydgoszczy

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 17:30
Reporterzy Programu 1 Polskiego Radia co tydzień pojawiają się w miejscach, w których - według słuchaczy - zagrożone jest bezpieczeństwo, a nawet życie użytkowników dróg. W audycji na żywo wraz z zaproszonymi ekspertami, policją i mieszkańcami szukają rozwiązań, które mogłyby zmienić sytuację. W piątek (21.02) Patryk Kuniszewicz i Patryk Michalski z radiowej Jedynki odwiedzili Bydgoszcz, gdzie kilka dni temu doszło do tragicznego wypadku.
Audio
Bezpieczna Jedynka
"Bezpieczna Jedynka" Foto: Polskie Radio

21 lutego reporterzy Programu 1 Polskiego Radia pojawili się na terenie 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką przy ulicy Powstańców Warszawy w Bydgoszczy, w pobliżu którego w środę 12 lutego br. kierowca dostawczego busa, najprawdopodobniej w wyniku ataku epilepsji, stracił panowanie nad autem, staranował kilka zaparkowanych samochodów i śmiertelnie potrącił 69-letnią kobietę, idącą chodnikiem. Kobieta zginęła na miejscu, a kierowca w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Zaproszenie do udziału w audycji przyjęli przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy - Okręgowego Inspektoratu Pracy oraz Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Międzynarodowych w Bydgoszczy, z którymi Patryk Kuniszewicz i Patryk Michalski rozmawiali m.in. o przestrzeganiu przepisów i kierowaniu zawodowych kierowców na obowiązkowe badania okresowe. W audycji nie zabrakło głosu eksperta, który odpowiedział, czy badania psychotechniczne, jakie przechodzą kierowcy, są wystarczające i faktycznie weryfikują zdolność do wykonywania zawodu. Temat jest palący - nie dalej jak 20 lutego, również w Bydgoszczy, doszło do groźnego wypadku spowodowanego zasłabnięciem - kierowca zmarł w szpitalu.

Dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia co piątek odwiedzają wskazane przez słuchaczy niebezpieczne miejsca. Interesuje ich bezpieczeństwo dzieci w szkołach, jakość pracy organizatorów zimowego wypoczynku, przed sezonem letnim sprawdzą kąpieliska. Do każdej audycji zapraszani są przedstawiciele policji, lokalnych samorządów oraz eksperci, którzy wskazują najwłaściwsze rozwiązania.

Cykl "Bezpieczna Jedynka" po ponad dziesięciu latach wrócił na antenę Programu 1 Polskiego Radia jako cotygodniowa wyjazdowa audycja interwencyjna. Akcji towarzyszy hasło: "Z Jedynką bezpieczniej".

mat. prasowe  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak