Piesi kontra tramwaje. "Bezpieczna Jedynka" z Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 18:01
Patryk Kuniszewicz i Ewa Chyra, dziennikarze radiowej Jedynki, ponownie wyruszyli na interwencję, by tym razem zwrócić uwagę słuchaczy na potrącenia pieszych przez tramwaje. W "Bezpiecznej Jedynce" reporterzy pojawili się na skrzyżowaniu ulic Wołoskiej i Woronicza w Warszawie, gdzie wraz z ekspertami rozmawiali m.in. nt. wypadków tramwajowych z udziałem pieszych. Audycji towarzyszy hasło "Z Jedynką bezpieczniej".
Audio
  • Piesi kontra tramwaje - interwencyjna audycja z Warszawy (Bezpieczna Jedynka)
Tramwaj z  logiem Warszawskiego Transportu Publicznego,
Tramwaj z logiem Warszawskiego Transportu Publicznego,Foto: PAP/Radek Pietruszka

W każdy piątek dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia interweniują we wskazanych przez słuchaczy miejscach, by wraz z zaproszonymi ekspertami, policją, kierowcami i mieszkańcami szukać rozwiązań, które mogłyby zmienić sytuację w miejscach użyteczności publicznej, w których zagrożone jest bezpieczeństwo, a nierzadko również życie ich użytkowników.

W piątek 6 marca "Bezpiecznej Jedynce" przybliżony został temat potrąceń pieszych na torowiskach tramwajowych. 

Dziennikarze wraz z gośćmi obecnymi w plenerowym studiu Programu 1 Polskiego Radia rozmawiali  m.in. o zasadach bezpieczeństwa, zachowaniu użytkowników ruchu na torowiskach oraz o prawach i obowiązkach zarówno pieszych, jak i motorniczych, apelując o ostrożność na drodze. Udział w audycji wzięli: motorniczy z wieloletnim doświadczeniem, psycholog transportu dr Ewa Odachowska, dyrektor ds. Rozwoju Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej - Marcin Żabicki. 

***

Dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia odwiedzają wskazane przez słuchaczy niebezpieczne miejsca użyteczności publicznej, by interweniować w sprawie bezpieczeństwa w na drogach, przejściach dla pieszych, sprawdzać przygotowanie organizatorów zimowego wypoczynku, a przed sezonem letnim stan kąpielisk. Akcji towarzyszy hasło: "Z Jedynką bezpieczniej". Do każdej audycji zapraszani są przedstawiciele policji oraz eksperci, którzy razem z dziennikarzami wskazują najwłaściwsze rozwiązania. Cykl "Bezpieczna Jedynka" po ponad dziesięciu latach wrócił na antenę Programu 1 Polskiego Radia jako cotygodniowa wyjazdowa audycja interwencyjna.

Na "Bezpieczną Jedynkę" zapraszamy w piątki w godz. 17.10-17.30.

Niebezpieczne miejsca można zgłaszać pod adresem: jedynka@polskieradio.pl

***

Tytuł audycji: "Bezpieczna Jedynka" w ramach audycji "Ekspres Jedynki" 

Rozmawiali: Patryk KuniszewiczEwa Chyra

Goście: Robert Człapiński (motorniczy), Marcin Żabicki (dyrektor ds. Rozwoju Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej), dr Ewa Odachowska (Instytut Transportu Samochodowego, psycholog transportu) 

Data emisji: 06.03.2020

Godzina emisji: 17.13

ans

Zobacz więcej na temat: tramwaj piesi bezpieczeństwo