Grzegorz Skawiński: piosenka "Ochronię nas" jest o ochronie świata

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 18:10
Lider Kombii zdradził, że zespół nagrywa płytę, która miała ukazać się na jesieni. Jednak ze względu na pandemię premierę przełożono na pierwsze miesiące przyszłego roku. Zwiastunem płyty jest utwór "Ochronię nas" mający trochę ekologiczne przesłanie.
Grzegorz Skawiński
Grzegorz SkawińskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Do przełożenia premiery namówiła Kombii wytwórnia. - Przekonali nas, że ze względu na pandemię na jesieni będzie nagromadzenie premier - wyjaśnia Grzegorz Skawiński. Dlatego postanowili poczekać jeszcze kilka miesięcy.


Posłuchaj
15:09 2020_06_19 14_21_02_PR1_muzyczna_jedynka.mp3 Grzegorz Skawiński o utworze "Ochronię nas" (Muzyczna Jedynka)

 

Ekologiczne przesłanie zwiastuna płyty

Piosenka "Ochronię nas" była nagrywana jeszcze przed pandemią, ale doskonale wpisuje się w obecne czasy. Tekst napisał Waldemar Tkaczyk, a muzyka jest efektem pracy całego zespołu. - Tekst wydał nam się na tyle głęboki, żeby nadać utworowi wymiar ponadczasowy, a nie sprowadzać go do spraw damsko-męskich - wyjaśnia muzyk. Dlatego teledysk jest ilustrowany obrazami przyrody, która korzystając z ograniczeń nałożonych przez pandemię świetnie się odradza. - I na fali tego pomyśleliśmy, żeby takie znaczenie do utworu dołożyć i to nam się świetnie wkomponowało - mówi Grzegorz Skawiński. - Tak jak matka chroni dziecko, jak mąż chroni rodzinę, tak jak ekolodzy, ludzie chronią naszą Matkę Ziemię - tłumaczy

Solowa płyta będzie zaskoczeniem

Gość Programu 1 Polskiego Radia ujawnia, że po wydaniu płyty Kombii i nasyceniu się nią zamierza wydać swoją solową płytę. - Zamierzam nagrać album instrumentalny z muzyką mniej popową, czy w ogóle niepopową - uchyla rąbka tajemnicy muzyk. Nie chciał otwarcie mówić o swym nowym pomyśle, bo jest to coś czego - według niego - nikt jeszcze w Polsce nie zrobił.

 KombiiVEVO/Kombii/"Ochronię nas"

Zapraszamy do posłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler

Gość: Grzegorz Skawiński (zespół Kombii)

Data emisji: 19.06.2020 r. 

Godzina emisji: 14.21

ag
Czytaj także

"Kombii symfonicznie" - wyjątkowa płyta

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 15:02
- Teraz, z perspektywy czasu, widzimy, że był to bardzo dobry ruch - ocenił basista i kompozytor Kombii Waldemar Tkaczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Królowie życia". Skawiński i Tkaczyk

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 17:00
Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk znani są z takich zespołów, jak Kombi, Skawalker czy O.N.A. W książce-wywiadzie wspominają swoje muzyczne początki, wielkie sukcesy i... porażki, po których udawało im się podnieść i grać dalej.
rozwiń zwiń