W "Bezpiecznej Jedynce" o barierach energochłonnych na drogach

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 09:23
W najbliższej audycji (3 lipca) w kontekście wypadku na moście Grota Roweckiego w Warszawie, gdzie autobus ZTM przebił balustradę i runął z wiaduktu na ziemię, chcemy zająć się balustradami energochłonnymi.
Bezpieczna Jedynka zaprasza w każdy piątek od godz. 17.10
"Bezpieczna Jedynka" zaprasza w każdy piątek od godz. 17.10Foto: Polskie Radio

Na Podkarpaciu, gdzie badaliśmy sprawę śmiertelnego wypadku kierowcy w miejscowości Jedlicze, tam również bariera nie zatrzymała rozpędzonego auta i przebiła drzwi auta doprowadzając do śmierci kierowcy.

Chcemy sprawdzić jak konstruowane są takie bariery, czy faktycznie spełniają normy przyjęte przez Ministerstwo Infrastruktury i czy nie należy zweryfikować procedur i technologii ich wytwarzania?


Bariera zniszczona przez autobus ZTM w Warszawie     PAP/Paweł Supernak Bariera zniszczona przez autobus ZTM w Warszawie PAP/Paweł Supernak

***

Do słuchania audycji z cyklu "Bezpieczna Jedynka" w piątek (3.07) o godz. 17.10 zaprasza Patryk Kuniszewicz.

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prędkość i brak wyobraźni to podstawowe przyczyny wypadków

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 18:09
Nie jest sztuką jeździć szybko. Sztuką jest jeździć bezpiecznie, żeby sobie i innym nie wyrządzić krzywdy. Niestety, z myśleniem za kierownicą, zwłaszcza wśród młodych kierowców, nie jest najlepiej, a polskie drogi należą do najniebezpieczniejszych w Europie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stop piratom drogowym. Dlaczego kierowcy jeżdżą za szybko?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 19:17
W czasie epidemii, kiedy ruch na drogach był dużo mniejszy niż zazwyczaj, kierowcy znaczniej mocniej naciskali gaz, łamiąc tym samym ostro przepisy. Z raportu Głównej Inspekcji Transportu Drogowego wynika, że od 14 marca do 14 kwietnia odnotowano 125 tysięcy przekroczeń prędkości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: kierowca autobusu tymczasowo aresztowany, przyznał się do winy

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 16:30
- Jest tymczasowy areszt na trzy miesiące dla kierowcy, który w czwartek pod wpływem amfetaminy doprowadził do katastrofy komunikacyjnej - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mirosława Chyr.
rozwiń zwiń