"Bezpieczna Jedynka": bezpieczna droga do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 08:57
W Programie 1 Polskiego Radia przypomnimy dziś (25.09) zasady bezpiecznej drogi dziecka do szkoły. Komisarz Robert Opas z Komendy Głównej Policji przedstawi statystyki wypadków z udziałem dzieci i zwróci uwagę, że nieszczęśliwym zdarzeniom częściej ulegają dzieci starsze, niż dzieci młodsze. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Photographee.eu

Mikołaj Krupiński z Instytutu Transportu Samochodowego udowodni, że odblaski podnoszą bezpieczeństwo zwłaszcza na nieoświetlonej drodze, przypomni też zasady poruszania się po drogach.

Monika Niżniak rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego przedstawi jak ITD kontroluje tak zwane gimbusy.

Jolanta Wierzchowska pedagog z Przedszkola nr 50 w Lublinie uhonorowanego nagrodą Partnerstwa Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego opowie o edukacji małych dzieci i przedstawi przykłady takich działań. 

***

"Bezpieczna Jedynka" na antenie Programu 1 Polskiego Radia już w piątek (25.09) o godz. 17.10. Zapraszają Patryk Kuniszewicz i Patryk Michalski. 


"Bezpieczna Jedynka" zaprasza w każdy piątek od godz. 17.10

Mat.promocyjne 


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zapobiegać internetowym zagrożeniom dzieci i młodzieży?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 12:30
Zaczyna się dosyć niewinnie, nastoletnia dziewczyna siada przed ekranem komputera i zaczyna konwersację z nieznajomą rowieśniczką. Okazuje się, że osobą po drugiej stronie zamiast młodej dziewczyny jest dużo starszy mężczyzna. Jak zapobiegać internetowym zagrożeniom dzieci i młodzieży?
rozwiń zwiń