Bezpieczeństwo nad wodą. O czym należy pamiętać?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 09:06
Woda może być źródłem życia i niszczycielskim żywiołem. Patryk Kuniszewicz i Klaudia Porębska przedstawią zagrożenia wynikające z działania wody, pracę służb chroniących życie i mienie oraz zachowania pozwalające uniknąć zagrożenia.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/Ben Schonewille

policja śmigłowiec 1200 free
Święto Policji. Na czym polegają działania specjalistycznych jednostek?

Młodszy brygadier Sebastian Woźniak - rzecznik prasowy Małopolskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej - przypomni działania strażaków podczas lipcowych burz i nawałnic i powie jak zabezpieczyć mienie, aby nie uległo zniszczeniu i nie stało się przyczyną niebezpieczeństwa. Instruktor Sudeckiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przypomni zasady zachowania w górach, jeśli zapowiada się zmiana pogody.

Weronika Wyszyńska z Gdyńskiego Centrum Sportu przedstawiła niebezpieczne sytuacje na bałtyckich kąpieliskach. Filip Orłowski z Ratownictwa Wodnego przedstawi zadania realizowane przez ratowników wodnych posiadających odpowiednie umiejętności i uprawnienia.

Patryk Kuniszewicz podsumuje Peleton "Lata z Radiem", w którym przebędzie drogę z Włocławka do Płocka przez Dobrzyń nad Wisłą.


"Bezpieczna Jedynka" w radiowej Jedynce "Bezpieczna Jedynka" w radiowej Jedynce

***

Na "Bezpieczną Jedynkę" w piątek (30.07) o godz. 17.10 zapraszają Patryk Kuniszewicz i Klaudia Porębska. 

ans 

Zobacz więcej na temat: woda bezpieczeństwo wakacje

Czytaj także

W sobotę utonęło 6 osób. RCB apeluje o ostrożność nad wodą

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2021 11:00
- W sobotę utonęło sześć osób - poinformowało na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 kwietnia odnotowano już 205 utonięć. Nie bądź kolejną ofiarą - zaapelowało RCB.
rozwiń zwiń