Urzędy wznowiły bezpośrednią obsługę interesantów

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 11:14
Urzędy wracają do normalnego trybu pracy po przerwie spowodowanej rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od poniedziałku urzędy administracji publicznej, w tym też samorządowe, muszą przywrócić bezpośrednią obsługę obywateli.
Audio
  • Urzędy wznowiły bezpośrednią obsługę interesantów (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: ansala/shutterstock.com

Wizytę w urzędzie warto zaplanować wcześniej, zapisać się telefonicznie lub przez internet. Podczas wizyty jesteśmy zobowiązani do zakrywania ust i nosa oraz do zachowania bezpiecznego dystansu.

Grzegorz Dyjak z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych podkreślił, że podczas wizyty w urzędzie musimy przestrzegać nowych reguł, które mają nas chronić przed zakażeniem koronawirusem

- Klienci są wpuszczani pojedynczo, w zależności od dostępności stanowiska - wyjaśnił. Przy stanowisku może przebywać tylko jedna osoba. Osoby towarzyszące, z wyjątkiem osób towarzyszących niepełnosprawnym, nie mogą podejść do stanowiska razem z osobą obsługiwaną.

Niektóre urzędy obsługują interesantów tylko w wybranych dniach. Tak jest na przykład w urzędach skarbowych, które są otwarte dwa razy w tygodniu. Obsługa klientów prowadzona jest w środę od godz. 9 do 15 oraz w piątek od godz. 9 do 13. W pozostałe dni obsługa podatników odbywa się przez e-usługi, ePUAP oraz telefonicznie.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Agnieszka Kunikowska

Autorka materiału: Maja Mazurek

Data emisji: 27.05.2020

Godzina emisji: 9.00-12.00

Jedynka/IAR/kk

Zobacz więcej na temat: Agnieszka Kunikowska koronawirus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koronawirus. Powrót do szkoły - jak przygotować dziecko?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 11:32
Od poniedziałku w szkołach podstawowych są organizowane zajęcia dla klas I-III. Jednocześnie nadal ma się odbywać nauka zdalna. Forma zajęć dla uczniów klas I-III ma być uzależniona od warunków epidemicznych panujących na terenie danej gminy, w której szkoła się znajduje oraz od możliwości spełnienia wytycznych sanitarnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Telemedycyna. Czy świat pójdzie w tym kierunku?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 12:40
W czasie pandemii telemedycyna musiała zastąpić bezpośredni kontakt pacjentów z lekarzami wielu specjalności. Czy wizyta na odległość ma sens i kiedy powinna ona mieć miejsce? 
rozwiń zwiń