Niepełnosprawni w stopniu umiarkowanym zaszczepią się bez kolejki

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 12:08
- Osoba z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, podobnie jak osoba o znacznym stopniu niepełnosprawności, może przyjechać do Punktu Szczepień Powszechnych i w godzinach pracy takiego punktu zaszczepić się bez kolejki przeciwko koronawirusowi - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Barbara Nawrocka, rzecznik Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Bydgoszczy.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Adam Wasilewski/shutterstock

szczepienie FREE 1200.jpg
"Jedne z najbardziej bezpiecznych". Prof. Pyrć o szczepionkach na COVID-19
Posłuchaj
02:13 Jedynka/Cztery pory roku - 31.05.2021 koronawirus Czy osoby niepełnosprawne szczepią się bez kolejki? (Jedynka/Cztery pory roku)

- Na jakich zasadach osoba niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym może zaszczepić się bez kolejki? - dopytuje słuchaczka radiowej Jedynki.

Jak zauważa Barbara Nawrocka, od 25 maja takie osoby mogą zaszczepić się bez konieczności wcześniejszego umawiania się na konkretny termin w Punktach Szczepień Powszechnych. Z wykazem punktów można zapoznać się TUTAJ. Czy wystarczy tylko przejechać do konkretnego punktu?

- Osoby z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności nie muszą dzwonić na infolinię czy wypełniać formularza rejestracyjnego. Wystarczy, że zgłoszą się do Punktu Szczepień Powszechnych. Wszystkie te punkty otrzymały komunikat Ministerstwa Zdrowia, w którym szczegółowo przekazano informację dotyczącą wcześniejszych szczepień osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym, a później także została przekazana informacja, że takie same zasady dotyczą osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności - wyjaśnia Barbara Nawrocka.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: "Cztery pory roku"

Prowadził: Daniel Wydrych

Data emisji: 31.05.2021 

Godzina emisji: 10.21

DS

Czytaj także

Wysokie TSH, problemy z tarczycą, Hashimoto a szczepienie na koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 11:00
- Jeśli pacjent ma wysokie TSH, problemy z tarczycą i podejrzenie choroby Hashimoto, to czy może się zaszczepić przeciwko COVID-19? - zastanawia się słuchaczka Programu 1.
rozwiń zwiń

Czytaj także

COVID-19. Co ze szczepieniami ozdrowieńców?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 11:50
Rząd rozpoczyna kolejne akcje promujące szczepienia przeciwko COVID-19. Zachęcani do przyjęcia preparatu są m.in. ci, którzy koronawirusa przechorowali. O czym powinni pamiętać ozdrowieńcy?
rozwiń zwiń