Brudziński: Bogu niech będą dzięki, że to PiS prowadzi Polskę w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 23:59
- Osobiście dziękuje opatrzności, że w trudnym czasie pandemii, jaki dotknął świat i nasz kraj, to właśnie Zjednoczona Prawica odpowiada za Polskę - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Joachim Brudziński. Europoseł i wiceprezes PiS w audycji "W otwarte karty" skomentował również tarcia u koalicjantów i doniesienia medialne wokół prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka.
Joachim Brudziński
Joachim BrudzińskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Joachim Brudziński odniósł się do sytuacji spornych, które pojawiają się ostatnio wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy. Pytany o wydarzenia w Porozumieniu europoseł stwierdził, że "patrzy na to z życzliwością i nadzieją, iż te wszystkie perturbacje ustaną, bo poprzednia kadencja i wspólne rządy przyniosły dużo dobrego dla Polski".

- Oczywiście spory nie cieszą. Wolelibyśmy, żeby tego nie było, ale podchodzimy z szacunkiem do autonomii i podmiotowości koalicjantów. Mamy jednak nadzieję, że Jarosław Gowin i Adam Bielan pójdą po rozum do głowy i ta sytuacja się uspokoi - powiedział Joachim Brudziński.

Czytaj więcej
Bartłomiej Biskup 1200.jpg
Politolog o konflikcie w Porozumieniu: w interesie Zjednoczonej Prawicy jest jego wyciszenie

Wiceprezes PiS zauważył, że spór w Porozumieniu potęgowany jest przez media, które nieprzychylnie patrzą na cały obóz Zjednoczonej Prawicy. - W sposób oczywisto to nam nie służy (...). Musimy jednak dążyć do tego, żeby rząd miał stabilną większość, bo historia by nam nie wybaczyła, gdybyśmy oddali władzę. Czym skończyło się to w 2007 r. wszyscy dobrze pamiętamy - ośmioma latami rządów wyjątkowych nieudaczników, partaczy i kombinatorów - stwierdził europoseł.

- Trzeba uczynić wszystko, żeby ludzie pokroju Tuska, Sikorskiego, Nowaka do władzy nigdy nie wrócili - dodał.

"Robimy to dobrze"

Joachim Brudziński podkreślił również, że szczególne znaczenie obozu Zjednoczonej Prawicy pokazał kryzys covidowy. - Osobiście dziękuje opatrzności, że w trudnym czasie pandemii, jaki dotknął świat i nasz kraj, to właśnie Zjednoczona Prawica odpowiada za Polskę - mówił wiceprezes PiS.

- Gdzie bylibyśmy, gdyby u władzy byli ci, co stawiali postulaty decentralizacji państwa, likwidacji urzędów wojewódzkich i przekazywania kompetencji w ręce samorządów? Jak przyszło co do czego, to tacy samorządowcy jak Aleksandra Dulkiewicz i inni włodarze miast atakujący PiS zaczęli pochlipywać, że nie radzą sobie, bo rząd nie przekazał im maseczek i płynu do dezynfekcji - zaznaczył europoseł.

Czytaj więcej
Ryszard Terlecki Forum 1200.jpg
Posiedzenie kierownictwa PiS. Terlecki: najwyższy czas, żeby problemy koalicjantów się skończyły

- Bogu najwyższemu niech będą dzięki, że to Prawo i Sprawiedliwość prowadzi Polskę i robi to dobrze. Świadczą o tym m.in. wyniki gospodarcze oraz stan finansów - wskazał gość radiowej Jedynki.

Posłuchaj
36:05 PR1_MPLS 2021_02_21-15-08-49.mp3 Joachim Brudziński o sytuacji wewnątrz Zjednoczonej Prawicy i osiągnięciach obozu politycznego skupionego wokół PiS (Jedynka/W otwarte karty)

"Niech tak zostanie"

Joachim Brudziński odniósł się również do informacji, które w ostatnim czasie pojawiają się w przestrzeni medialnej, że prezes PKN Orlen Daniel Obajtek może już niedługo zastąpić Mateusza Morawieckiego na stanowisku szefa rządu. - Niekwestionowanym liderem Prawa i Sprawiedliwości jest Jarosław Kaczyńska, a premierem polskiego rządu Mateusz Morawiecki - podkreślił wiceprezes PiS.

Gość Programu 1 Polskiego Radia wskazał, że dostrzega jednak wielkie zdolności Daniela Obajtka, który "jest niezwykle sprawnym menedżerem wielkiego koncernu paliwowego, mającego znakomite wyniki". - I niech tak pozostanie. Szukanie teraz następcy Jarosława Kaczyńskiego czy Mateusza Morawieckiego jest niczym innym, jak pustą spekulacją i dmuchaniem w żagiel tym, którzy źle życzą Prawu i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy - stwierdził Joachim Brudziński.

Czytaj więcej
Marek Król 1200.jpg
Daniel Obajtek "Człowiekiem Wolności 2020". Marek Król: dobrze, że pojawili się tacy ludzie

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "W otwarte karty"

Prowadziła: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Joachim Brudziński (europoseł PiS)

Data emisji: 22.02.2021

Godzina emisji: 15.08

jp

Czytaj także

Posiedzenie kierownictwa PiS. Terlecki: najwyższy czas, żeby problemy koalicjantów się skończyły

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 11:11
O godz. 13 rozpocznie się posiedzenie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. W jego trakcie omawiana będzie między innymi sytuacja Zjednoczonej Prawicy oraz rządu. Liderzy ugrupowania zajmą się również konfliktem wewnątrz Porozumienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakończyło się posiedzenie kierownictwa PiS

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 19:02
Zakończyło się posiedzenie prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości. W spotkaniu uczestniczyli najważniejsi politycy PiS, między innym: prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, szef klubu parlamentarnego ugrupowania Ryszard Terlecki i szef komitetu wykonawczego Krzysztof Sobolewski.
rozwiń zwiń