Prof. Rafał Chwedoruk gościem audycji "W otwarte karty"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 13:01
Prof. Rafał Chwedoruk, politolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, komentator polityczny. Jego zainteresowania naukowe obejmują historię myśli politycznej i ruchów społecznych oraz historię myśli socjalistycznej w Polsce i Europie.
Rafał Chwedoruk
Rafał ChwedorukFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Chwedoruk.jpg
Prof. Chwedoruk o sprawie związanej z prezesem PKN Orlen: epizod bez poważniejszych skutków

Autor trzech monografii ("Socjaliści z Solidarności w latach 1989-2003", "Ruchy i myśl polityczna syndykalizmu w Polsce", "Syndykalizm rewolucyjny - antyliberalna rewolta XX wieku") oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych.

***

Do słuchania audycji z cyklu "W otwarte karty" w niedzielę (2.05) o godz. 15.10 zaprasza Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

ag

Zobacz więcej na temat: Rafał Chwedoruk

Czytaj także

"Trudno bronić tradycji ONR". Prof. Rafał Chwedoruk o odwołaniu Tomasza Greniucha z IPN

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 14:45
- IPN będzie się mierzył z pytaniem, jak ta nominacja była możliwa, jak i z tym, jak tłumaczenia, którymi z w związku z nią się posługiwano w ostatnich dniach, mogły mieć miejsce - komentował prof. Rafał Chwedoruk rezygnację Tomasza Greniucha z funkcji p.o. dyrektora oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Rafał Chwedoruk: polityczna droga Pawła Kukiza jest karkołomna

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2021 16:00
- Polityczna droga, jaką obrał Paweł Kukiz, to jedna z najbardziej karkołomnych dróg, jeśli chodzi o dobór politycznych partnerów - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń