Ruszyły kontrole pojazdów w czasie wakacji. Gajadhur: rodzice mogą prosić o nie w ITD

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 11:11
Inspektorzy drogowi rozpoczynają dziś kontrole autokarów, którymi dzieci będą podróżowały na wakacje. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur mówił w Programie 1 Polskiego Radia, że kontrole potrwają przez całe wakacje.
Kontrola autobusów
Kontrola autobusówFoto: Twitter

Kontrole będą prowadzone na stałych punktach kontrolnych lub w miejscu wyjazdu autokaru. Sprawdzany będzie stan techniczny pojazdów oraz kondycja kierowców. - Sprawdzamy, czy sprawny jest układ hamulcowy, wydechowy, kierowniczy, czy sprawne są światła oraz jaki jest stan opon, a także, czy kierowca jest trzeźwy i wypoczęty - tłumaczył inspektor Gajadhur.

mężczyzna laptop plaża 1200x660.jpg
E-usługi przydatne podczas wakacji. Zobacz, z których warto skorzystać

Zachęcał rodziców, których dzieci wyjeżdżają autokarami na wakacje, aby sami prosili o kontrolę. - Jeżeli rodzice chcą mieć pewność, że ich dzieci wyjadą na wakacje bezpiecznym autokarem, prowadzonym przez wypoczętego kierowcę, mogą poprosić o taką kontrolę w wojewódzkim inspektoracie transportu drogowego - mówił. Zwrócił uwagę, że o kontrolę należy prosić wcześniej, co najmniej tydzień przed wyjazdem. Dodał, ze w nagłych przepadkach, kiedy coś się dzieje bezpośrednio przed wyjazdem, można też zadzwonić na policję.

Posłuchaj
04:57 PR1_mp3 2021_06_26-07-46-41.mp3 Alvin Gajadhur o wakacyjnych kontrolach (Wolna Sobota z Jedynką)

 

Dziś rozpoczyna się również akcja "Bezpieczne wakacje z ITD", w ramach której inspektorzy drogowi będą prowadzili kontrole pojazdów na trasach.

***

Tytuł audycji: Wolna sobota z Jedynką

Prowadzili: Karolina Rożej Daniel Wydrych

Gość: Alvin Gajadhur (Główny Inspektor Transportu Drogowego) 

Data emisji: 26.06.2021 

Godzina emisji: 7:46

dz, IAR, Jedynka, ans 

Czytaj także

"Boom na kampery zaczął się niedługo po wybuchu epidemii". Znamy najnowszą analizę rynku

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 16:08
W ciągu roku pandemii popularność kamperów wzrosła tak, jak w ciągu 5-10 lat. Liczba rejestracji nowych domów na kółkach w 2020 r. i pierwszym kwartale 2021 r. wzrosła o 300 proc., a używanych - o 165 proc. - podała firma analityczna HRE Investments.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacje nad wodą. Jak spędzić je bezpiecznie?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 08:05
Amatorów spędzania wakacji nad wodą nie brakuje. Jak zaplanować wypoczynek, by nie stała nam się krzywda? O czym koniecznie należy pamiętać, spędzając dni nad różnego rodzaju zbiornikami wodnymi? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od dziś kolejny etap luzowania obostrzeń w związku z COVID-19. Zobacz szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 07:15
Od soboty więcej osób może przebywać m.in. w hotelach, galeriach handlowych, restauracjach, kasynach, czy na poczcie, a także podróżować środkami transportu publicznego. Działalność mogą wznowić m.in. dyskoteki. Nowe zasady obowiązują do końca wakacji.
rozwiń zwiń