Romantyczna Noc Muzeów na dziedzińcu MKiDN

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2022 09:28
- W tym roku mamy Rok Romantyzmu, więc ten romantyzm pojawi się również na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, i to w różnych odsłonach - zapraszał na Noc Muzeów gość audycji "Wolna sobota z Jedynką" prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.
.
.Foto: Marcin-linfernum/Shutterstock
  • W sobotę (14.05) w całej Polsce odbędzie się Europejska Noc Muzeów.
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury oraz Biuro Programu "Niepodległa" zapraszają na Romantyczną Noc Muzeów.

Przed nami wyjątkowa noc, miasta w całej Polsce nie będą dziś spały. Po raz 18. odbędzie się Europejska Noc Muzeów. Tyko w Warszawie ponad 200 placówek i instytucji otworzy się dla zwiedzających. Swoje propozycje mają również Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury oraz Biuro Programu "Niepodległa".

- Zaczynamy o godz. 15 na Krakowskim Przedmieściu. Proponuję jednak wyjść z domu trochę wcześniej i wstąpić do Kordegardy, żeby zobaczyć wystawę Józefa Czapskiego. Stamtąd już tylko chwila i jesteśmy na dziedzińcu MKiDN - zachęcał prof. Rafał Wiśniewski.

Atrakcje na dziedzińcu ministerstwa

Na początek będzie można obejrzeć obejrzeć filmy w technice VR. - To cudowne filmy, naprawdę polecam. Trudno to opisać, ale filmy zostały dobrze przyjęte na konkursach i festiwalach międzynarodowych - opowiadał szef NCK.


Posłuchaj
06:32 Wolna sobota z Jedynką 14.05.2022 wiśniewski.mp3 Szef Narodowego Centum Kultury prof. Rafał Wiśniewski zaprasza na Romantyczną Noc Muzeów (Wolna sobota z Jedynką) 

Na zwiedzających czekać będzie również stanowisko Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, gdzie będzie można usiąść z książką i posłuchać muzyki. A na finał, o godz. 20.30, rozpocznie się koncert. 

- Wystąpią wielkie polskie gwiazdy, które nawiązywać będą do romantyzmu, do twórczości naszych mistrzów. Literatura piękna również będzie tu okraszona cudowną muzyką i pięknymi aranżacjami - podkreślił gość Jedynki.

Czytaj także:

***

Audycja: Wolna sobota z Jedynką

Prowadzili: Karolina Rożej Daniel Wydrych

Gość: prof. Rafał Wiśniewski (dyrektor Narodowego Centrum Kultury)

Data emisji: 14.05.2022 

Godzina emisji: 8.20

pg

Czytaj także

Wystawa Marca Chagalla na 160. lecie Muzeum Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 13:00
Dzieła Marca Chagalla można podziwiać w Muzeum Narodowym w Warszawie na specjalnej wystawie zorganizowanej w ramach obchodów 160-lecia istnienia tej placówki. Odwiedzający zobaczyć mogą aż szesnaście prac malarza. Dwie z nich Muzeum już wcześniej posiadało w swoich zbiorach, natomiast czternaście pozostałych zakupiono na aukcji w Szwajcarii. To obecnie największa w Polsce kolekcja grafik artysty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Noc Muzeów 2022. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na zwiedzających

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2022 06:00
W sobotę po raz kolejny odbędzie się Europejska Noc Muzeów. W całej Polsce dla zwiedzających otworzą się drzwi instytucji kulturalnych i publicznych, muzeów, a także uczelni, instytutów naukowych oraz centrów nauki.
rozwiń zwiń