25. Piknik Naukowy. Zastępca dyrektora CNK: potrzebujemy spotkań twarzą w twarz z drugim człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2022 09:00
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik wraca w plener po ponad dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. - Każdy, kto przyjdzie, na pewno będzie miał okazję doświadczyć, zobaczyć i poczuć, jak o tej nauce można rozmawiać i jak można ją robić - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Młynek, zastępca dyrektora Centrum Nauki Kopernik ds. wydarzeń.
Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio zapraszają na 25. Piknik Naukowy
Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio zapraszają na 25. Piknik NaukowyFoto: aquatarkus/shutterstock

Piknik Naukowy znowu odbywa się w tradycyjnej formie, a nie wirtualnie, jak w poprzednich latach.

- Nowością będzie to, że Piknik Naukowy po raz pierwszy odbędzie się w Koperniku. Zapraszamy wszystkich do naszego budynku na wystawy, ale też do Centrum Konferencyjnego, gdzie będą nasi wystawcy. Będziemy również na terenach zielonych oraz w Pawilonie 512. Każdy, kto przyjdzie, na pewno będzie miał okazję doświadczyć, zobaczyć i poczuć, jak o tej nauce można rozmawiać i jak można ją robić oraz jak należy eksperymentować - zaprasza Katarzyna Młynek.

Podczas 25. Pikniku Naukowego będziemy mogli spotkać się z ponad 50 gośćmi specjalnymi.

"Potrzebujemy spotkań twarzą w twarz"

Czy goście Centrum Nauki Kopernik chętnie wracają po tych miesiącach zamknięcia spowodowanych pandemią? - Zdecydowanie wracają i mam wrażenie, że nasi goście potrzebują tych spotkań z naukowcami i naszymi eksponatami. Potrzebują też, żeby już organoleptycznie doświadczyć tego, o czym czytają i co oglądają wirtualnie - twierdzi Katarzyna Młynek.

- Myślę, że my wszyscy potrzebujemy spotkań twarzą w twarz z drugim człowiekiem, ale również spotkań w naturze. Chętnie wracamy do Centrum Nauki Kopernik i do innych miejsc, gdzie odbywają się różne bardzo ciekawe wydarzenia - dodaje.

Na tę chwilę, jak przyznaje Katarzyna Młynek, trudno powiedzieć, który pokaz okaże się najciekawszy podczas 25. Pikniku Naukowego. - Tego typu podsumowanie będziemy mogli robić wieczorem. Mnie jednak bardzo interesuje chodzenie po wodzie. Będziemy mogli nie tylko chodzić, ale również biegać i to w taki sposób, żeby nie zamoczyć nogawek. Więcej nie zdradzę, ale na pewno trzeba będzie być bardzo zdeterminowanym i nie zatrzymywać się - zaznacza jednak.


Polskie Radio na Pikniku Naukowym

Relacje z 25. Pikniku Naukowego można znaleźć na wszystkich antenach Polskiego Radia, w tym w Programie 1 Polskiego Radia oraz w mediach społecznościowych i na stronie internetowej rozgłośni.

Słuchacze mogą liczyć nie tylko na audycje i wejścia reporterskie z Pikniku, ale także na spotkania z ulubionymi dziennikarzami.

Posłuchaj
05:07 Jedynka/Wolna sobota z Jedynką - 21.05.2022 Katarzyna Młynek 25. Piknik Naukowy. Zastępca dyrektora CNK: potrzebujemy spotkań twarzą w twarz z drugim człowiekiem (Jedynka/Wolna sobota z Jedynką)

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Wolna sobota z Jedynką

Prowadził: Patryk Michalski

Gość: Katarzyna Młynek (zastępca dyrektora Centrum Nauki Kopernik ds. wydarzeń)

Data emisji: 21.05.2022 

Godzina emisji: 8.20

DS

Czytaj także

Kampinoski Park Narodowy. Zielone płuca Warszawy, łosie i pożyteczne bobry

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 21:40
- Dla Warszawy Puszcza Kampinoska to zielone płuca. Świeże powietrze z tego dużego, zalesionego obszaru przez większą część roku jest do niej nawiewane. Dzięki temu w Warszawie jakość powietrza nie jest aż tak słaba, jak w wielu innych miastach Polski - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Anna Andrzejewska z Kampinoskiego Parku Narodowego, który jest też jedną z najważniejszych ostoi fauny w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznajcie skrzypłocza z jury. Paleobiologia na Pikniku Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 21:20
Gwiazdą pokazu Instytutu Paleobiologii PAN podczas 25. Pikniku Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik będzie pochodzący z jury skrzypłocz, a dokładnie skamieniałość przedstawiciela morskich stawonogów, które niemal niezmienione do dziś żyją w oceanach. - Skrzypłocze przetrwały ponad 400 milionów lat - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr hab. Błażej Błażejowski.
rozwiń zwiń