Niedziela 2.05.2021 - zapraszamy do wysłuchania homilii

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 10:30
Zapraszamy do wysłuchania słów Ewangelii według św. Jana (J 15, 1-8) wraz z rozważaniami. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Rusiecki. 
24 godziny dla Pana to całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu
"24 godziny dla Pana" to całodobowa adoracja Najświętszego SakramentuFoto: Zolnierek/ Shutterstock
pixabay ksiądz eucharystia 1200.jpg
Niedziela 25.04.2021 - zapraszamy do wysłuchania homilii
Posłuchaj
19:08 Jedynka/homilia - 2.05.2021 r..mp3 Ewangelia i homilia - 2.05.2021 r. (Jedynka)
 

Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeżeli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.

Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami».

***

Program 1 Polskiego Radia w każdą niedzielę, po godz. 9.00, prowadzi transmisję mszy świętej z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. Całych nabożeństw można słuchać TUTAJ>>>

Czytaj także

Transmisje Mszy Świętych w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2020 20:40
Program 1 Polskiego Radia prowadzi transmisje niedzielnych Mszy Świętych z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. Słuchacze, którzy pozostali w domach z powodu zagrożenia koronawirusem, mogą wziąć udział w niedzielnych nabożeństwach.
rozwiń zwiń