Weekend z kulturą. Na co warto się wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 14:43
W "Kulturze na weekend" omówimy najciekawsze propozycje kulturalne, m.in. XI Festiwal Szalone Dni Muzyki czy  Biennale Interphoto 2021, czyli 25 wystaw fotografii różnych gatunków i technik, w tym wielkiej, w tym wystawy zdjęć Witkacego. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: alphaspirit/ Shutterstock

1200_Norwid.jpg
Cyprian Kamil Norwid - czwarty wieszcz narodowy

XI Festiwal Szalone Dni Muzyki  organizowany jest przez Sinfonię Varsovię. Kompozycje Beethovena - 32 koncerty orkiestrowe i kameralne w 3 lokalizacjach, na 7 scenach Warszawy.

Biennale Interphoto 2021 będzie miało miejsce w Białymstoku i przedstawi 25 wystaw fotografii różnych gatunków i technik, w tym wielkiej, historycznej wystawy zdjęć Witkacego.

W dwusetną rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida, Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego zaprasza na "Od -czytanie Norwida" - spotkania Norwidowskie - debaty analizujące jego twórczość oraz mistrzowska interpretacja poematu "Promethidion" przez Teresę Budzisz- Krzyżanowską z udziałem Janusza Olejniczaka, interpretującego Chopina, o którym pisał poeta. Wstęp bezpłatny.

***

Na "Kulturę na weekend" w sobotę (25.09) o godz. 15.45 zaprasza Michał Montowski. 

Czytaj także

Cyprian Kamil Norwid a katolicyzm. Józef Fert: szukał na drodze zgody z Kościołem, ortodoksji

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2021 21:10
- Norwid szukał na drodze zgody z Kościołem, ortodoksji. Cały wielki rozdział jego życia i twórczości przypadł na pontyfikat Piusa IX, wobec którego miał szczególny kult. Następni papieże podnieśli to, co Norwid podniósł - powiedział w Polskim Radiu 24 Józef Franciszek Fert, poeta i badacz literatury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

200. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida. Narodowe Centrum Kultury ogłasza specjalny konkurs

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 13:20
Z okazji 200. rocznicy urodzin patrona roku - Cypriana Kamila Norwida - Narodowe Centrum Kultury ogłosiło konkurs na realizację filmu stanowiącego oprawę wizualną do wybranych utworów poety. Prace konkursowe można zgłaszać do 15 listopada - poinformowano na stronie NCK.
rozwiń zwiń