Piotr Cyrwus: popularność zawdzięczam głównie jednemu serialowi, ale to się powoli zmienia

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 10:30
Na co dzień możemy go oglądać w popularnych serialach i filmach. Gra role komediowe i dramatyczne, ostatnio zagrał nawet w horrorze i kryminale. Gościem audycji "Spotkanie z..." był aktor Piotr Cyrwus. 
Piotr Cyrwus
Piotr CyrwusFoto: Krzysztof Kuczyk/Agencja Forum

EN_01199002_0039.jpg
Piotr Cyrwus: ten spektakl jest przenicowany przez współczesność

Różnorodne role 

Piotr Cyrwus ma na swoim koncie wiele ról teatralnych i filmowych. W ostatnim czasie na dużym ekranie mogliśmy go zobaczyć m.in. w takich filmach jak: "W lesie dziś nie zaśnie nikt", "Sala samobójców. Hejter", "Król", a także w wielu popularnych serialach telewizyjnych. - Ja tak zostałem nauczony, że aktorstwo moje będzie polegać na tym, że będę grał różne role: dramatyczne i komediowe. To było moim celem, a w pewnym momencie zauważyłem, że za bardzo oddaję się roli tylko jednego bohatera i po 14 latach to skorygowałem - mówi na antenie radiowej Jedynki Piotr Cyrwus. - Teraz jestem w takiej sytuacji, w jakiej chciałem być, czyli gram w różnych serialach - dodaje. 


Posłuchaj
19:11 Jedynka/Spotkanie z... 16.05.2021.mp3 "Spotkanie z..." aktorem Piotrem Cyrwusem (Jedynka)

 


Charakterystyczna postać w serialu 

Aktor szerszej publiczności dał się poznać dzięki roli Ryszarda Lubicza w telenoweli "Klan" emitowanej na antenie TVP 1. W jego postać wcielał się w latach 1997-2012. Czy ta postać dalej żyje w sercach widzów? - Myślę, że coraz rzadziej. Serial oglądało wtedy 13 mln ludzi, więc trudno, żeby widzowie nie zapamiętali mnie z tej roli i to też był mój sukces - podkreśla aktor. - Na tym polega masowość telewizji, seriali codziennych, że ludzie nas zapamiętują. (...) Przestałem się tym przejmować, ale jestem wdzięczny jako aktor, że jestem popularny - zdradza. 

Zobacz także: 

"Edward II" w Teatrze Nowym 


W Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi trwają próby do premiery sztuki "Edward II", w której Piotr Cyrwus wystąpi w roli głównej. 

Spektakl według autorskiego dramatu Waldemara Śmigasiewicza jest kontynuacją, albo raczej wariacją na temat dalszych losów Edka z "Tanga" Sławomira Mrożka. - Edek zostaje Edwardem II, czyli królem kamienicy. Boryka się z władzą, rodziną, a także domownikami. (...) Myślę, że Waldemarowi udało się gdzieś tam uchwycić język między Gombrowiczem a Mrożkiem. To jest takie patrzenie na władzę z punktu widzenia człowieka ludu, który chce być zarówno dobry, jak i zły. Chce zrozumieć, że ma takie, a nie inne poglądy. Edward ma nadzieję na zbawienie świata, tej swojej kamienicy, ale po swojemu - opowiada Piotr Cyrwus. 


***

Tytuł audycji: "Spotkanie z..." 

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Piotr Cyrwus (aktor) 

Data emisji: 16.05.2021 r. 

Godzina emisji: 23.33

ans

Czytaj także

Tomasz Konieczny: "Cardillac" koniecznie powinien zostać skonfrontowany z publicznością

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 10:10
Tomasz Konieczny od lat występuje na największych i najważniejszych światowych scenach operowych m.in. w La Scali, w Metropolitan Opera, w Operze Wiedeńskiej. Nie zapomina jednak o Polsce - właśnie zakończył pracę nad premierą "Cardillaca" w reżyserii Mariusza Trelińskiego w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Bonda: książka, która żyje w sercach miliona osób, ma wielką moc

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 12:50
Jej książki zostały wydane w 15 krajach, a ich sprzedaż w Polsce sięgnęła ponad 2,5 miliona egzemplarzy. Teraz po prawie dziesięciu latach powraca do cyklu i do bohatera uwielbianego przez czytelników, czyli do psychologa śledczego Huberta Meyera i wydaje czwartą część pod tytułem "Nikt nie musi wiedzieć". Gościem audycji "Spotkanie z..." była pisarka, autorka wielu poczytnych kryminałów - Katarzyna Bonda. 
rozwiń zwiń