"Książka idealna na każdy moment". Magdalena Kordel o powieści "Zanim wyznasz mi miłość"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 12:55
Uwielbia dobrą kuchnię i podróże, od kilku lat prowadzi blog "Za górami, za lasami", dzięki któremu początkujący pisarze mają szansę wydać swoją pierwszą powieść. 30 czerwca ukaże się jej nowa książka "Zanim wyznasz mi miłość". Gościem radiowej Jedynki była pisarka Magdalena Kordel.
Magdalena Kordel
Magdalena KordelFoto: Agencja Forum

Bonda fot.jpg
Katarzyna Bonda: książka, która żyje w sercach miliona osób, ma wielką moc

"Zanim wyznasz mi miłość"

Główną bohaterką powieści jest Ewelina, młoda dziewczyna, która zawsze znajdzie się tam, gdzie ktoś czeka na wyciągniętą dłoń. - To jest osoba, która stara się w życiu kierować pewnymi zasadami, być dobra i empatyczna. Żyć tak, żeby również innym było dobrze z nią - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Magdalena Kordel. 


Posłuchaj
15:19 Jedynka/Spotkanie z... 20.06.2021.mp3 "Spotkanie z..._ pisarką Małgorzatą Kordel (Jedynka)

 

Autorka powieści jednocześnie przyznaje, że książka jest "idealna na każdy moment". - To jest taka książka do pokochania, przytulenia, do zabrania ze sobą i ona odwdzięczy się tym samym - podkreśla pisarka.

Babcia Adela i więzi międzypokoleniowe 

W powieści poznajemy również babcię Adelę i jej towarzyszkę Muszkę, których uśmiech i znajomość życia sprawiają, że po chwili rozmowy najgorsze problemy zamieniają się w drobnostki. - Bardzo dużo uwagi poświęcam starszym ludziom, którzy są w moim otoczeniu i babcia Adela jest złożeniem najróżniejszych starszych osób, które opowiedziały mi swoje historie - przyznaje gość audycji. - Babcia Adela jest osobą, która przenosi dawny świat, którego już nie ma, w rzeczywistość swojej wnuczki Eweliny, która żyje tu i teraz - dodaje. 

W rozmowie z Małgorzatą Raduchą Magdalena Kordel zdradza, że chętnie wraca do literatury z dawnych lat. - Literatura, do której wracam i jest mi bliska, to książki Małgorzaty Musierowicz i Lucy Maud Montgomery. To są dwie autorki, które miały na mnie niebagatelny wpływ - przyznaje. 

W radiowej Jedynce rozmawialiśmy z autorką także m.in. o pisaniu romansów i o życiu na przedmieściach stolicy.

Zobacz także: 

***

Tytuł audycji: Spotkanie z...

Prowadzi: Małgorzata Raducha 

Gość: Magdalena Kordel (pisarka)

Data emisji: 20.06.2021 r. 

Godzina emisji: 23.37

mat. prasowe/ans 

Czytaj także

Piotr Cyrwus: popularność zawdzięczam głównie jednemu serialowi, ale to się powoli zmienia

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 10:30
Na co dzień możemy go oglądać w popularnych serialach i filmach. Gra role komediowe i dramatyczne, ostatnio zagrał nawet w horrorze i kryminale. Gościem audycji "Spotkanie z..." był aktor Piotr Cyrwus. 
rozwiń zwiń