"Aktorka, wokalistka, lingwistka". Niezwykłe spotkanie z Moniką Mariotti

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 12:20
Mówi biegle w sześciu językach. Jest pół-Polką, pół-Włoszką. W Polsce na stałe mieszka od dwunastu lat, chociaż wciąż lubi zmieniać miejsca i podróżować. Od początku związana jest ze stołecznym Teatrem WARSawy, w którym od jedenastu lat gra w uznanym spektaklu "Kompleks Portnoya". Gościem radiowej Jedynki była aktorka - Monika Mariotti.
Monika Mariotti
Monika MariottiFoto: Andrzej Hulimka / Forum

Karolina Gruszka 1200 Forum
Aktorka Karolina Gruszka o filmie "Miasto": to nie jest kryminał, to film autorski

Nauka języków obcych 

Jak przyznaje Monika Mariotti nauka języków jest jej pasją i nigdy nie uczyła się ich z konkretnych powodów. - Byłam osobą dwujęzyczną od urodzenia, mam leciutko inaczej zbudowany mózg i pod względem logicznym jestem w stanie się przełączyć z jednego języka na drugi bardzo szybko - mówi. - Poznałam wiele osób dwujęzycznych i mamy coś wspólnego. Te języki same wchodzą nam do głowy, nie lgniemy do nich - dodaje. 

Posłuchaj
19:23 2021_07_04 23_34_29_PR1_Spacer_z.mp3 "Spotkanie z"... Moniką Mariotti (Jedynka)

 

"Nie chciałam być aktorką" 

W rozmowie z Martyną Podolską Monika Mariotti wyjaśnia, że nie marzyła o karierze aktorskiej. - Nie chciałam być aktorką, wszyscy w mojej rodzinie byli przekonani, że będę tłumaczką bądź nauczycielką języków obcych - mówi. - W wieku 25 lat moje życie się trochę zmieniło, miałam ciężki wypadek i musiałam się zatrzymać. Pojechałam na kurs teatru w małym miasteczku we Włoszech i tak się zaczęło - opowiada gość audycji. 

Artystka jest związana ze stołecznym Teatrem WARSawy. - To jest mój dom. Dyrektor tego teatru, Adam Sajnuk, jest osobą, która zrobiła reżyserię dwóch moich spektakli (jednego był reżyserem, w drugim mi pomagał) - zdradza. - Nie tylko teatr, ale i telewizja czy film to jest moje życie. Jestem aktorką i wokalistką, z tego się utrzymuję i w tym działam. To jest moje główne zajęcie, ale od czasu do czasu uczę też języków obcych, bo bardzo kocham uczyć - opowiada. 

Czytaj również: 

Monika Mariotti tworzy również własne artystyczne projekty - "Spaghetti Poloneze" (będzie można zobaczyć jeszcze 8 lipca w Teatrze Syrena w Warszawie), "Moja Nina" i ostatnio "Szaman. Spektakl reporterski".

***

Tytuł audycji: Spotkanie z...

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Monika Mariotti (aktorka, wokalistka, lingwistka) 

Data emisji: 4.07.2021 r. 

Godzina emisji: 23.34

ans 

Czytaj także

Katarzyna Bonda: książka, która żyje w sercach miliona osób, ma wielką moc

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 12:50
Jej książki zostały wydane w 15 krajach, a ich sprzedaż w Polsce sięgnęła ponad 2,5 miliona egzemplarzy. Teraz po prawie dziesięciu latach powraca do cyklu i do bohatera uwielbianego przez czytelników, czyli do psychologa śledczego Huberta Meyera i wydaje czwartą część pod tytułem "Nikt nie musi wiedzieć". Gościem audycji "Spotkanie z..." była pisarka, autorka wielu poczytnych kryminałów - Katarzyna Bonda. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Cyrwus: popularność zawdzięczam głównie jednemu serialowi, ale to się powoli zmienia

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 10:30
Na co dzień możemy go oglądać w popularnych serialach i filmach. Gra role komediowe i dramatyczne, ostatnio zagrał nawet w horrorze i kryminale. Gościem audycji "Spotkanie z..." był aktor Piotr Cyrwus. 
rozwiń zwiń