X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Emerytury służb mundurowych

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2011 09:48
Czy emerytury mundurowe nie naruszają zasad równości i sprawiedliwości społecznej?
Audio

Krzysztof Rzyman: - Rzecznik Praw Obywatelskich chciał, by Trybunał Konstytucyjny sprawdził, czy emerytury mundurowe nie naruszają zasad równości i sprawiedliwości społecznej, ale po kilku miesiącach wycofał się z tego – donosi Rzeczpospolita. Wniosek złożył poprzedni rzecznik Janusz Kochanowski, a zdanie zmieniła obecnie zasiadająca w tym fotelu Irena Lipowicz. Tymczasem ekonomiści z Rady Gospodarczej, doradzającej premierowi, przygotowali nowe rozwiązanie.

Aleksandra Fandrejewska z Rzeczpospolitej: - Dotychczas z rozmowy między rządem a związkami zawodowymi, które działają w służbach mundurowych, polegały na tym, że rząd proponuje, by funkcjonariusze pełnili swoją funkcję dłużej i później mogli dostawać emerytury. Ekonomiści uważają, że trzeba się zastanowić nad całą filozofią systemu emerytalnego. Nie może być tak, że jeśli mówi się o tym, że powinniśmy pracować jak najdłużej, to mamy obok system, w którym wystarczy być w służbie 15 lat, a na dodatek nie ma żadnej granicy wieku, w której możemy dostać tę emeryturę, więc ludzie, którzy mają mniej niż 40 lat dostają już emeryturę wojskową. Poza tym, my pracujemy długo i liczą się składki z całego naszego życia, żeby dostać emeryturę, a funkcjonariusze dostają emeryturę obliczoną na podstawie ostatniego swojego uposażenia, więc najwyższego.
Rada Gospodarcza postawiła te dylematy i w przyszłym tygodniu spotykają się związkowcy i rząd i zobaczymy, czy w ogóle ta propozycja zostanie włączona do negocjacji czy nie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak