Problemów Hellady ciąg dalszy

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2011 07:40
Grecja zostanie znów podłączona do unijnej kroplówki z pieniędzmi, ale tylko za cenę reform. W Luksemburgu nie zapadła ostateczna decyzja o terminie wypłaty kolejnej transzy kredytu o wartości 12 miliardów euro.
Audio

Teraz losy finansów Grecji zależą od tego, czy premier Papandreu poskromi wewnątrzpartyjną opozycję w swoim socjalistycznym stronnictwie Pasok - mówi Hubert Kozieł z "Rzeczpospolitej".

- Dzisiaj wieczorem spodziewane jest głosowanie w greckim parlamencie nad wotum nieufności dla rządu. Jeśli rząd je przegra, lub jeśli w nadchodzących tygodniach nie zdoła uchwalić kolejnego niepopularnego pakietu oszczędnościowego to Grecja nie otrzyma kolejnej transzy pomocy finansowej od Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego - tłumaczy dziennikarz.

- Gdyby do tego doszło Grecja najprawdopodobniej w ciągu miesiąca stałaby się niewypłacalna. To zdarzenie może być europejskim odpowiednikiem upadku Lehman Brothers, choć zdaniem wielu analityków inwestorzy już przyzwaczaili się do tej perspektywy - uważa Hubert Kozieł.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Będzie 120 miliardów euro pomocy dla Grecji?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2011 12:27
Rządy Niemiec i Francji, porozumiały się w piątek w sprawie pomocy finansowej dla Grecji. Może to być nawet 120 mld euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia znów musi wypłacić Grecji miliardy euro

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2011 03:00
W Luksemburgu spotkają się ministrowie finansów strefy euro, by rozmawiać na temat nowej pomocy dla Grecji, stojącej na skraju bankructwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia nie wypłaci raty Grecji. Najpierw reformy

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2011 17:24
Nie będzie kolejnej transzy pomocy 12 mld euro dla Grecji. Dostanie ją, gdy grecki parlament uchwali nowy pakiet oszczędnościowy. Kolejne spotkanie eurogrupy w tej sprawie już 3 lipca.
rozwiń zwiń