Szykują się zmiany na rynku leasingu

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2011 07:45
Nie tylko firmy, ale także osoby indywidualne będą mogły skorzystać z tego produktu. Jutro wchodzi w życie ustawa o leasingu konsumenckim.
Audio
  • Nie musisz być właścicielem auta, by nim jeździć
Szykują się zmiany na rynku leasingu
Foto: Wikimedia Commons

Nie tylko firmy, ale także osoby indywidualne będą mogły skorzystać z tego produktu. Jutro wchodzi w życie ustawa o lesingu konsumenckim. Dotychczas przeszkodą w rozwoju leasingu konsumenckiego były także wątpliwości prawne. To się zmieni od 1 lipca dzięki wejściu w życie nowych przepisów podatkowych. Leasing konsumencki umożliwia uzyskanie finansowania klientom odrzuconym przez banki niekoniecznie z powodu złej sytuacji finansowej, lecz bardziej ze względu na brak możliwości udokumentowania przychodów według standardów bankowych – mówi Katarzyna Ostrowska z Rzeczpospolitej.

Leasing konsumencki będzie dotyczył głównie samochodów, przynajmniej na początku. Z czasem może objąć inne przedmioty, np. sprzęt AGD i RTV, komputery, łodzie, jachty.

Zdaniem firm leasingowych przewaga ich usługi nad kredytem będzie polegać na tym, że oprócz finansowania klient będzie mógł skorzystać z usług dodatkowych, takich jak np. serwisowanie auta, wymiana opon, pakiet ubezpieczeniowy, auto zastępcze, karta paliwowa.

Czytaj także

Jak mieć nowe auto bez kredytu? Wziąć w leasing konsumencki

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2011 08:54
Od piątku wchodzi w życie ustawa o ograniczeniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. Wprowadza ona leasing konsumencki, który daje możliwość korzystania z nowych aut czy drogiego sprzętu RTV AGD bez brania kredytu.
rozwiń zwiń