Szykują się zmiany na rynku leasingu

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2011 07:45
Nie tylko firmy, ale także osoby indywidualne będą mogły skorzystać z tego produktu. Jutro wchodzi w życie ustawa o leasingu konsumenckim.
Audio
  • Nie musisz być właścicielem auta, by nim jeździć
Szykują się zmiany na rynku leasingu
Foto: Wikimedia Commons

Nie tylko firmy, ale także osoby indywidualne będą mogły skorzystać z tego produktu. Jutro wchodzi w życie ustawa o lesingu konsumenckim. Dotychczas przeszkodą w rozwoju leasingu konsumenckiego były także wątpliwości prawne. To się zmieni od 1 lipca dzięki wejściu w życie nowych przepisów podatkowych. Leasing konsumencki umożliwia uzyskanie finansowania klientom odrzuconym przez banki niekoniecznie z powodu złej sytuacji finansowej, lecz bardziej ze względu na brak możliwości udokumentowania przychodów według standardów bankowych – mówi Katarzyna Ostrowska z Rzeczpospolitej.

Leasing konsumencki będzie dotyczył głównie samochodów, przynajmniej na początku. Z czasem może objąć inne przedmioty, np. sprzęt AGD i RTV, komputery, łodzie, jachty.

Zdaniem firm leasingowych przewaga ich usługi nad kredytem będzie polegać na tym, że oprócz finansowania klient będzie mógł skorzystać z usług dodatkowych, takich jak np. serwisowanie auta, wymiana opon, pakiet ubezpieczeniowy, auto zastępcze, karta paliwowa.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak mieć nowe auto bez kredytu? Wziąć w leasing konsumencki

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2011 08:54
Od piątku wchodzi w życie ustawa o ograniczeniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. Wprowadza ona leasing konsumencki, który daje możliwość korzystania z nowych aut czy drogiego sprzętu RTV AGD bez brania kredytu.
rozwiń zwiń