X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od 1 lipca - leasing także dla Kowalskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2011 15:45
Nie tylko firmy, ale także osoby indywidualne będą mogły skorzystać z leasingu. Właśnie wchodzą w życie ułatwienia prawne do oferowania tego produktu.
Audio
Od 1 lipca - leasing także dla Kowalskiego
Foto: Wikimedia Commons

Nie tylko firmy, ale także osoby indywidualne będą mogły skorzystać z leasingu. Właśnie wchodzą w życie ułatwienia prawne do oferowania tego produktu. Leasing konsumencki nie jest całkowitą nowością. Mają go w ofercie nieliczne firmy w Polsce, jego udział w caym rynku jest jednak znikomy. 

Jak mówi Andrzej Sugajski dyrektor generalny Związku Polskiego Leasingu dotychczasowa mała popularność leasingu konsumenckiego wynikała z bariery mentalnej klientów indywidualnych. Dla wielu z nich najważniejsze jest poczucie, że samochód jest ich własnością, a nie jak w przypadku usługi leasingu - własnością firmy leasingowej. A jak mówi Mieczysław Groszek, jeśli branie samochodów w leasing przez osoby prywatne stanie się popularne będzie to miało również spory wpływ na rynek pojazdów używanych. Bo autem wziętym w leasing jeździ się najczęściej kilka lat. Szacuje się, że w ciągu 4 lat polski rynek leasingu konsumenckiego mógłby osiągnąć ok. 10 proc. rynku, co stanowiło by wartość ok. 4 mld zł


Zmiany dotyczące leasingu konsumenckiego zostały wprowadzone do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w ramach ograniczania barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców.
W świetle nowych przepisów, w przypadku umowy leasingu operacyjnego konsumenckiego nie wystąpi wymóg minimalnego okresu trwania umowy -  mówi Andrzej Sugajski

Z kolei w umowie leasingu finansowego nowe brzmienie ustawy wprowadza rezygnację z amortyzacji przez finansującego, a więc usuwają argument który wykorzystywały organy podatkowe twierdząc, iż leasing finansowy jest niemożliwy do zastosowania w przypadku konsumentów, albowiem nie mogą oni dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Ostatnią zmianą wprowadzoną jest możliwość oddania osobie prywatnej do dalszego używania przedmiotu leasingu po stawkach promocyjnych (nierynkowych), bez ryzyka narażenia się na zarzut zaniżania dochodu do opodatkowania.

Leasing konsumencki to również znacznie mniej formalności oraz krótszy czas oczekiwania na zawarcie umowy. A do tego użytkownik może co 3 lub 4 lata wymienić auto na nowy model. Nie musi wykupywać auta po zakończeniu umowy, ale na przykład zlecić jego sprzedaż, przedłużyć umowę i wziąć nowy samochód.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak mieć nowe auto bez kredytu? Wziąć w leasing konsumencki

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2011 08:54
Od piątku wchodzi w życie ustawa o ograniczeniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. Wprowadza ona leasing konsumencki, który daje możliwość korzystania z nowych aut czy drogiego sprzętu RTV AGD bez brania kredytu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szykują się zmiany na rynku leasingu

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2011 07:45
Nie tylko firmy, ale także osoby indywidualne będą mogły skorzystać z tego produktu. Jutro wchodzi w życie ustawa o leasingu konsumenckim.
rozwiń zwiń