X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Za pracą do Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2011 07:40
Warszawa należy do europejskich stolic o najniższej stopie bezrobocia. Bez pracy jest zaledwie 3,5 proc. mieszkańców.
Audio

– Bezrobocie w Warszawie wynosi zaledwie 3,5 proc., podobnie jak w innych stolicach naszego regionu, podczas gdy w Madrycie, Berlinie czy Dublinie ten wskaźnik jest dwucyfrowy – mówi Anna Cieślak-Wróblewska z "Rzeczpospolitej".

Wylicza, że stopa bezrobocia w Bukareszcie wynosi nieco ponad 2 procent, a w Pradze – 4 procent; dla porównania w Berlinie – 13 procent i w Madrycie – 17. – Taka stosunkowo dobra sytuacja na rynku pracy w stolicach państw Europy Środkowo-Wschodniej wynika z tego, że wciąż znajdujemy się w okresie transformacji systemowej. W przyszłości będziemy prawdopodobnie zachowywać się jak stolice państw zachodnioeuropejskich, gdzie bezrobocie jest wyższe – dodaje.

– Oczywiście metropolie w Zachodniej Europie również są centrami rozwoju, ale już przekroczyły pewien etap. Zapotrzebowanie na pracę nie rośnie szybciej niż liczba rąk do pracy – tłumaczy na łamach "Rzeczpospolitej" Tomasza Kaczor, ekspert ds. rozwoju regionalnego i główny ekonomista BGK.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawdziwy kryzys rynku pracy dopiero nadchodzi?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2011 14:17
Prawie 47 procent obywateli UE uważa, że najgorszy kryzys jeszcze przed Europą, jeśli chodzi o sytuację na rynku pracy. Tak wynika z sondażu Eurobarometru przeprowadzonego na zlecenie Komisji Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezrobocie w Grecji sięga nawet 40 procent

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2011 15:13
Helladę dręczy nie tylko kryzys zadłużenia, spadki na giełdach, ale teraz też wysokie bezrobocie, które wzrasta.
rozwiń zwiń