X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Europejscy przywódcy radzą, a czas ucieka

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2011 16:44
Angela Merkel uratuje strefę euro? Niemcy wspomogą Europejski Fundusz Stabilizacji Finansowej (EFSF). Ale nadszedł czas na zdecydowane działanie.
Audio
Flagi państw UE
Flagi państw UEFoto: europa.eu

Niemiecki Bundestag zgodził się, żeby Niemcy wspomogły strefę euro sumą 211 miliardów euro. Czy to wystarczy na to, aby zapobiec kryzysowi finansowemu? I czy wreszcie podczas wieczornego szczytu europejscy przywódcy podejmą wiążące decyzje?

Mówi się, że potrzeba biliona lub dwóch bilionów euro, żeby zapobiec krachowi gospodarek Grecji, a być może również Włoch. – Te sumy urastają do takich astronomicznych rozmiarów jak podczas kryzysu w Stanach Zjednoczonych, kiedy sumy kilkudziesięciu miliardów dolarów nie robiły na nikim wrażenia – mówi w radiowej Jedynce ("Gospodarka dla każdego") Jeremi Jędrzejkowski z "Rzeczpospolitej". Obecnie EFSF to suma 440 miliardów euro. Dziennikarz zwraca uwagę, że minęło dużo czasu, odkąd kryzys w Grecji wyszedł na światło dzienne w lutym ubiegłego roku i do wiadomości publicznej dotarła informacja o tym, że kraj ten fałszował dane ekonomiczne. W tym okresie europejscy przywódcy spotykali się na kilku pilnych szczytach, a decyzje były odwlekane na tak długo, jak tylko się dało. EFSF będzie miał dwa zadania: skup obligacji tych krajów, które wpadły w kłopoty finansowe oraz dokapitalizowanie banków komercyjnych, które poniosły straty na obligacjach. Gdyby się tak stało, wzrosłoby zaufanie sektora finansowego do krajów Unii, co przełożyłoby się na mniejsze oprocentowanie kredytów. Skorzystałyby na tym także gospodarki całej Europy.

Nie jest wcale pewne, czy dziś w Brukseli na szczycie przywódców krajów strefy euro zapadną wiążące decyzje, a czas nagli. Jeżeli decyzji nie będzie, to spadnie zaufanie do całej koncepcji gospodarki Unii Europejskiej.

Rozmawiała Halina Lichocka.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska gospodarka stoi na skrzyżowaniu (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011 08:15
Prof. Witold Orłowski (ekonomista): Wiadomo, że wiecznie tak stać nie możemy. Albo skręcimy w dobrą stronę, albo w złą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto zapłaci za kryzys?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011 20:16
Czy zabierając rolnikom i mundurowym poradzimy sobie z kryzysem - spierają się politycy PO, PSL i SLD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec z długimi weekendami

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2011 14:56
Rząd planuje nie tylko zwiększenie wymiaru czasu pracy dla sektora prywatnego. Chce też ukrócić praktykę długich weekendów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Merkel z mandatem Bundestagu przed szczytem eurolandu

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2011 15:33
Zgodnie z przewidywaniami niemiecki Bundestag zgodził się na ponowne wzmocnienie Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej.
rozwiń zwiń