X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Będzie trudniej o kredyt hipoteczny

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2011 07:40
Co siódmy chętny może zostać odesłany z kwitkiem. Ci, którzy pożyczkę dostaną, zapłacą więcej
Audio

Kredytobiorcy, którzy noszą się z zamiarem zaciągnięcia kredytu hipotecznego, muszą się liczyć z tym, że marże kredytowe, które od początku roku sukcesywnie spadały, już przestały spadać. Część bankowców uważa nawet, że w przyszłym roku mogą wzrosnąć – mówi Monika Krześniak z "Rzeczpospolitej". A przypomnijmy, że marże kredytowe to składnik oprocentowania, czyli właśnie koszt, jaki mamy zapisany w umowie.

Druga istotna zmiana, jaka czeka kredytobiorców, to nowe zasady, wg których od przyszłego roku będą udzielane kredyty hipoteczne. Zgodnie z rekomendacją KNF zostaną wprowadzone nowe ograniczenia przy wyliczaniu zdolności kredytowej. Po pierwsze, będzie ona liczona na maksymalnie 25 lat. – Nawet jeśli ten kredyt będzie udzielany na dłuższy okres – 30 czy 35, to bank i tak będzie wyliczał zdolność kredytową jakby kredytobiorca musiał spłacić ten kredyt w ciągu 25 lat – wyjaśnia Monika Krześniak. Po drugie, zmieni się też maksymalny próg przy udzielaniu kredytów hipotecznych w obcych walutach. Relacja raty kredytu do dochodu osoby, która będzie go spłacać nie będzie mogła przekraczać 42 proc.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak