Upadają firmy budowlane

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 07:40
Kłopoty finansowe dużych wykonawców wpędzają w długi firmy, które dostarczały im towary lub usługi
Audio

 

W poniedziałek 3 firmy wchodzące w skład jednej z największych grup budowlanych w Polsce złożyły wnioski o ogłoszenie ich upadłości układowej. Problemy wynikają przede wszystkim z zaangażowania w budowę kontraktów drogowych, które okazały się nierentowne. Dodatkowo spółki musiały bardzo długo finansować te prace, w związku z czym ponosiły wysokie koszty finansowe.

Zdaniem ekspertów możemy spodziewać się kolejnych wniosków o ogłaszanie upadłości, składanych bądź to przez spółki, bądź przez podwykonawców tych spółek lub innych wierzycieli  -mówi Anna Koper z Rzeczpospolitej.

"Będą to głównie małe i średnie przedsiębiorstwa, jednak nie można wykluczyć, że także duże firmy będą miały kłopoty. Problemy firm budowlanych sprawiają, że bardzo negatywnie odbierane są firmy z branży przez instytucje finansujące. Możemy się spodziewać, że banki będą oczekiwały większych zabezpieczeń, będą zwiększały koszty finansowania długiem. Negatywnie będą też postrzegane przez inwestorów giełdowych, co widać po notowaniach innych przedstawicieli branży również tych, którzy nie mają problemów z wysokim zadłużeniem."

 

Więcej na ten temat na antenie Jedynki w audycji Gospodarczy temat dnia po godzinie 13.30.

Zobacz więcej na temat: firma POLSKA Rzeczpospolita
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak