W co inwestować, aby zarobić?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 07:40
Akcje, fundusze, lokaty bankowe, a może obligacje skarbowe? Co w obliczu spowolnienia gospodarczego może przynieść zysk? Ekonomiści ostrzegają – na pewno powinniśmy uważać na oferty z "gwarantowanym zyskiem".
Audio

Utrzymująca się od dłuższego czasu niepewność na rynkach sprawia, że  co raz więcej inwestorów zadaje sobie pytanie – w co inwestować, aby zarobić? Zdaniem analityków, w drugiej połowie roku zarobić powinny dać papiery polskich i amerykańskich spółek – mówi Jan Morbiato z "Rzeczpospolitej".
 – Ekonomiści są zgodni, że w drugim półroczu powinniśmy się skupić na zachowaniu realnej wartości oszczędności, a nie na pomnażaniu ich. Dlatego, jeżeli ktoś nie jest kwalifikowanym inwestorem powinien raczej się ograniczyć do bezpiecznych inwestycji takich jak lokaty bankowe czy fundusze obligacji skarbowych. Ekonomiści przestrzegają także przed wszystkimi „gwarantowanymi zyskami " czy "gwarantowanymi stopami zwrotu”, podkreślając, że uzyskanie jakichkolwiek stóp zwrotu przekraczających średnie oprocentowanie lokat bankowych wiąże się zawsze z ryzykiem.
Więcej na ten temat  na antenie Jedynki w audycji „Gospodarczy temat dnia” o 13:35  i w dzisiejszej „Rzeczpospolitej”

Czytaj także

Złoto jest wciąż dobrą inwestycją

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2012 14:57
W sierpniu ma się zacząć najlepszy sezonowy okres dla złota.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duży sukces małych społek

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 09:54
Na warszawskiej giełdzie na rynku "New Connect" jest już notowanych 400 spółek. Rozwój tzw. małej giełdy przerósł najśmielsze oczekiwania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak oszczędzają Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 09:18
W ciągu ostatnich 10 lat oszczędności Polaków wzrosły dwa razy. Niestety i tak do oszczędnościowej czołówki świata nam daleko.
rozwiń zwiń